Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Nové obrazy by sme si mali vyberať na základe týchto parametrov

1.3K 0

Krásne doplnky, ktoré dokážu osviežiť miestnosť a oživiť prázdne steny. Ak uvažujete o výmene starých nevkusných a už dávno nemoderných obrazov, nové obrazy vám odporúčame vyberať na základe týchto parametrov.

Veľkosť obrazu

Nájsť pekné obrazy v ponuke nie je náročné. Pri výbere a však treba sústrediť na rozmery, čiže na šírku a dĺžku obrazu. Do menších obrazov preto odporúčame skôr menšie obrazy, ktoré miestnosť opticky nezmenšia. Menšie obrazy odporúčame predovšetkým do kuchýň, spální a do predsiení. Väčšie obrazy skôr zase do obývačiek.

Farebné prevedenie a vyobrazený motív

Okrem veľkosti je potrebné zohľadňovať aj farebné prevedenie a vyobrazený motív. Niektoré slovenské e-shopy, ktoré predávajú moderné obrazy, vám ponúkajú možnosť vyfiltrovať si obrazy podľa použitých farieb takto si ľahko vyberiete obraz, ktorý sa vám do miestnosti a k doplnkom hodí.

Čo sa týka vyobrazených motívov, najpredávanejšie sú prírodné motívy – les, lúky, obloha, kvety. Prírodné motívy sú najuniverzálnejšie a hodia sa do všetkých interiérov, najmä však do minimalistických. Prírodné motívy odporúčame najmä v obývačke. Pôsobia upokojujúco a vytvárajú uvoľnenú atmosféru. V obývačkách oceníte aj 3D obrazy s vyobrazenými prírodnými motívmi, napríklad vstup do pralesa, les, ktorý je presvetlený slnečnými lúčmi.

Fotomozaiky

Čoraz častejšie sú obľúbené aj obrazy z vlastných fotiek. Jedná sa o fotomozaiky, čiže obrazy na plátne vyrobený z fotiek klientov. Sú vhodné aj do obývačiek na prázdnu stenu nad sedačku, ale krásne vyniknú aj v detských izbách, či v spálni.

Ak chcete mať fotospomienky, odporúčame aj takýto obraz.

Čo sa týka abstraktných obrazov, je odporúčame predovšetkým do miestností zariadených v industriálnom štýle. Do minimalistických sa vôbec nehodia.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.