Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Dva európske ostrovy, na ktorých zažijete nezabudnuteľnú dovolenku

2.44K 0

Mať tak vlastný ostrov, na ktorom by si človek mohol užívať slnko a more. Na to by bolo treba o niečo viac peňazí ako je priemerná mzda, ale to neznamená, že slnko a more si na nejakom ostrove užiť nemôžete. A to aj v Európe, takže v relatívnej blízkosti od Slovenska. Stačí vyraziť cez leto na dovolenku. Kam? To vám teraz prezradíme.

Kráľovná Baleár

Samozrejme, nebudeme teraz vymenúvať všetky európske ostrovy, ale vyberieme dva, ktoré patria k tomu najlepšiemu, čo v rámci Európy nájdete. A začneme v Španielsku, pretože vyrážame na dovolenku na Mallorcu.

Mallorca je najväčším z Baleárskych ostrovov a taktiež najväčším a zrejme najznámejším a najobľúbenejším španielskym ostrovom. O Mallorce sa hovorí, že je kráľovnou medzi Baleármi a ak ju navštívite, pochopíte prečo.

Azúrové more, množstvo krásnych pláží a nemenej očarujúcich útesov a horských masívov, tak by sa dali zhrnúť prírodné krásy, ktoré na Mallorce zažijete aj keď slová nedokážu úplne vyjadriť krásu, ktorá vás tu čaká. Nehovoriac o tom, že Mallorca má zaujímavú históriu a mnoho miest, ktoré jednoducho musíte vidieť. Tak neváhajte a navštívte ju.

Karibik Stredomoria

A ktorý ostrov je ten druhý, ktorý sme vybrali? No môže to byť niečo iné ako Karibik Stredomoria a celkom možno najkrajšie miesto v Európe (a podľa miestnych na svete)? Áno, našim druhým tipom je dovolenka na Sardínii.

Ak ste boli na Mallorce a mysleli ste si, že azúrovejšie more už byť nemôže, tak to ste ešte nevideli more na tomto talianskom ostrove. Pridajte k tomu pestrý podmorský život, mnohé pláže, ktoré patria k tým najkrajším (minimálne) v Európe a dych berúcu prírodu a máte úžasnú scenériu pre úžasnú dovolenku. A to všetko len zhruba hodinu a pol letu z Bratislavy. Znie to neuveriteľne, ale naozaj máte takúto nádheru na dosah.

História Sardínie siaha ďaleko do minulosti a dnes tu nájdete okrem tradičných dediniek aj miesta, kde sa to luxusom len tak hemží. A mimochodom, na Sardínii ste v Taliansku a viete, v čom sú Taliani naozaj majstri? No predsa v príprave tých najchutnejších jedál, ktorých si tu užijete dosýta.

Zdroj obrázka:

Autor: Balate Dorin / Shutterstock.com