Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Výber kancelárskeho priestoru môže byť hotová veda: Na čo by ste rozhodne mali myslieť?

1.36K 0

Ak chcete nájsť pre svoju spoločnosť priestory, ktoré podporia samotný podnikateľský zámer, mali by ste poriadne pouvažovať nad rôznymi faktormi, ktoré výber vhodného kancelárskeho priestoru ovplyvňujú. Ktoré to sú?

Než začnete s výberom kancelárií, rozmyslite si, čo vlastne hľadáte, aký koncept je pre vašu firmu najvhodnejší a kde by sa jej mohlo dariť. Pred akýmkoľvek výberom si jasne stanovte – potrebujete len kancelárie, alebo aj skladovacie priestory a reprezentatívny showroom? Ak ste na otázku odpovedali kladne, dobrou voľbou pre vás budú lokality a projekty, ktoré s podobne ladenými priestormi počítajú. Pozrite si najmä aktuálnu ponuku voľných kancelárskych priestorov v nových projektoch, administratívnych budovách či komplexoch. Obvykle ide o „zelené budovy“, ktoré sú priateľské k životnému prostrediu a pracovné prostredie je v nich pozitívnejšie. Nájomníkom sa dostáva viac svetla, okná sú otvárateľné a budovy disponujú tými najmodernejšími technológiami. Novovzniknuté komplexy poskytujú často aj štandard ako šatne a sprchy pre cyklistov, dobíjacie stanice a vyhradené stojiská pre elektromobily.

Buďte svojim klientom nablízko

Centrum mesta alebo periféria? Dbajte na prestíž vašej spoločnosti, najmä ak potrebujete byť „videní“ a k dispozícii najmä v centre mesta. Porovnajte tiež lokalitu kancelárskych priestorov so svojimi konkurentmi a dbajte na záujmy svojich zamestnancov. Prím sú oni, klienti a obchodní partneri. Prídu za vami aj na horšie dostupnú adresu? Nebudú patriť medzi tých, ktorých odradí, že nebudete v centre? Myslite na to, že musíte byť blízko k nim, čas sú predsa peniaze. Ak meníte adresu, mohlo by sa stať, že niektorí zamestnanci vás kvôli zmene adresy opustia. Kľúčová je dostupnosť MHD, vlakovej stanice i letiska. Jedným zo základných faktorov výberu kancelárskych priestorov je dostatok parkovacích miest nielen pre autá, ale napríklad aj pre bicykle. Dôležitá je aj občianska vybavenosť. Máte v blízkosti dosť stravovacích a nákupných možností? Je na skok pošta alebo banka? Čím viac služieb v dosahu, tým lepšie!

Vyberte kancelársky priestor, ktorý umožní expanziu

Predpokladáte, že vaša firma bude prosperovať a vy budete rásť – berte tento fakt do úvahy už pred samotným prenájmom kancelárií. Priestory totiž vyberáte na dlhší časový horizont ako len na pár mesiacov. Ak očakávate rast firmy v budúcnosti, skúste nájsť miesto, z ktorého sa nebudete musieť sťahovať. Skúste si z aktuálne dostupnej ponuky kancelárií vybrať také priestory, ktoré vám expanziu umožnia, je to lepším riešením ako zmena adresy. Denne aktualizovanú ponuku nájdete na volnekancelarie.sk. Nájdite pre seba ideálny kancelársky priestor, ktorý vám pomôže vybudovať prosperujúcu spoločnosť so stabilným zázemím pre zamestnancov i klientov.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.