Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Najznámejšie škárovacie hmoty, ktoré vynikajú kvalitou

927 0

Škárovacie hmoty sú dekoratívnym prvkom, ktorých farebné prevedenie perfektne ladí s dizajnom obkladu a dlažby. V súčasnosti nie je problém vybrať si z rôznych farebných prevedení škárovacích hmôt, avšak vybrať si kvalitný, ktorý prinesie požadované výsledky, je obtiažnejšie vybrať.

K najznámejším a zároveň najkvalitnejším škárovacím hmotám, ktoré vynikajú kvalitou, radíme cementové škárovacie hmoty a epoxidové škárovacie hmoty.

Cementové škárovacie hmoty

Radíme ich medzi univerzálne škárovacie hmoty a patria k najkvalitnejším, ktoré na našom trhu máme. Klasické cementové škárovačky sú vhodné na dno bazéna, do domácnosti, ale aj do verejných budov. Odporúča sa vyberať také cementové škárovacie hmoty, ktoré majú dlhú životnosť a sú extra odolné. Keďže budú využívané v priestoroch, kde bude vysoká vlhkosť, cementové škárovačky musia byť schopné odolávať vyšším vlhkostiam.

Tieto škárovačky musia byť vodoodpudivé, musia byť odolné voči kyselinám, nesmú praskať a samozrejme musia byť cenovo prístupné.

Epoxidové škárovacie hmoty

Tieto škárovacie hmoty sú obľúbené práve kvôli tomu, lebo nemenia svoju farbu ani po rokoch. Sú vhodné predovšetkým do kúpeľní, pretože nízka nasiakavosť kvalitných epoxidových škárovacích hmôt je v týchto priestoroch viac než len nevyhnutná. Tým pádom sa do nej nečistoty nedokážu usadiť. Samozrejme, nesmiete zanedbávať starostlivosť o škáry.

Okrem kúpeľne ju môžete využiť aj v kuchyni. Je totiž odolná voči mastnote.

Ak plánujete rekonštruovať kúpeľňu alebo kuchyňu, bez kvalitnej škárovacej hmoty sa nezaobídete. Odporúčame vám vyberať z týchto dvoch najznámejších škárovacích hmôt. Ani jedna z nich vás nesklame.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.