Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Okolie Púchova je zaujímavé a nebudú vám tu prekážať davy turistov

591 0

Mnohé známe turistické lokality majú jednu nevýhodu: obrovské davy turistov, ktoré v nich nájdete. Ako sa im vyhnúť? Môžete ísť mimo sezóny, ale niekedy ani to nepomôže. Alternatívou je navštíviť lokalitu, ktorá nie je vyložene turistická. Veď to neznamená, že takéto lokality nie sú zaujímavé.

Kde v okolí Púchova lyžovať?

Takouto lokalitou je aj oblasť, v ktorej sa „stretáva“ Stredné a Horné Považie. Ide o ideálnu lokalitu na víkendový pobyt. Môžete si napríklad rezervovať príjemné ubytovanie v Púchove. Čo robiť v jeho okolí? Presne to vám teraz povieme.

Keďže začína zima a lyžiarska sezóna, spomenieme najskôr obľúbené lyžiarske strediská v okolí Púchova. Zalyžovať si môžete napríklad v lyžiarskom stredisku Ski Čertov Javorníky, či v stredisku Skipark Dešná. Obe sa nachádzajú necelú polhodinku od Púchova. O niečo ďalej, (doslova) hneď za hranicami s Českom, je Skicentrum Kohútka. Ale ani toto obľúbené lyžiarske stredisko nie je ďaleko, autom sa tam dostanete zhruba za 35 minút.

A kam ísť za turistikou alebo históriou?

Pre milovníkov turistiky je v okolí Púchova plno turistických trás a aj náučných chodníkov. Práve spomedzi náučných chodníkov odporúčame absolvovať náučný chodník Tri skaly. Na 13 km trase uvidíte trojicu zaujímavých skalných útvarov (Lazovská skala, Čertova skala a skala Vieska) a tiež si vychutnáte výhľad z rozhľadne na kopci Tlstá hora (651 m n. m.)

A čo ak obľubujete históriu? Širšie okolie Púchova uspokojí aj vás. Je totiž bohaté na hrady, zámky, kaštiele a najmä zrúcaniny hradov. Ich návštevou sa dozviete veľa o histórii tejto časti Slovenska. Najbližšie k Púchovu sú zrúcaniny Považského hradu, Vršatca, či hradu Lednica. Ak by ste zašli o niečo ďalej, mohli by ste navštíviť zrúcaniny hradov Súľov a Hričov. Veľa z okolitých zrúcanín hradov je naviac pomerne blízko seba, takže ich môžete počas jedného dňa navštíviť aj viac.

Zdroj obrázka:

Autor: Actionko / Shutterstock.com