Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Termovízia a nočné videnie ako výbava pre každého profesionálneho poľovníka

1.06K 0

Každý malý chlapec chcel byť policajtom, požiarnikom, smetiarom, no máloktorý chlapec chcel byť poľovníkom. Práca poľovníka sa možno zdá byť nenáročná, no opak je pravdou. Vyžaduje 100% sústredenie, kvalitné vybavenie a častokrát aj časovo naohraničenú pracovnú dobu.

Povinným vybavením každého poľovníka je okrem klasickej pušky (puškohľadu) aj termovízia a nočné videnie. Čo sú to za prístroje?

Termovízia

Sú určené predovšetkým na dohľadávanie nebezpečnej zveri pri zasiahnutí. Používajú sa pri love zveri a jedná sa o kamery, ktoré reagujú na teplo. Objektívy kvalitných termovízií fungujú podobne ako nočné videnia. Termovízie ale zbierajú infračervené žiarenie, kdežto nočné videnie pracuje zo zbytkovým svetlom.

Termovízia uľahčuje prácu každému poľovníkovi najmä pri nočnom love, kedy býva úspešnejší ako počas dňa.

Každý objekt vysiela iné infračervené žiarenie, vďaka čomu bude môcť poľovník rozoznať iné objekty od zveri a ľudí prítomných v lese. Červenou farbou sú snímané najchladnejšie miesta a tie najteplejšie sú zobrazené bielou farbou.

Profesionálni poľovníci by si mali vyberať kvalitné profesionálne termovízie, ktoré im pomôžu rozpoznávať objekty aj na veľké vzdialenosti.

Nočné videnie

Nočné videnie uľahčuje poľovníkom orientáciu v teréne. Pracujú totiž so zbytkovým svetlom, ktoré sa následne elektromechanickým procesom mení na svetlo, ktoré poľovníci majú možnosť vidieť v okulári. Monokulárne, binokulárne, ale aj digitálne nočné videnia splnia všetky požiadavky, ktoré od tohto vyžadujú poľovníci – profesionáli.

Nočné videnia sa dajú používať rôznymi spôsobmi. Môžete nimi pozorovať okolie, keď ich umiestnite na statív, budete ich držať v rukách alebo cez ne budete pozorovať okolie pomocou hlavovej násady.

Ak ste profesionálni poľovník, kupujte si kvalitné značkové nočné videnia a termovízie. Na tomto vybavení sa neoplatí šetriť.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.