Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Praktické rady, ktoré zúžitkujete pri údržbe kúpeľne

918 0

Vysoká vlhkosť dokáže z krásnej modernej kúpeľne v priebehu krátkej doby zničiť jej komplet celé vybavenie. S vlhkosťou prichádza aj pleseň, ktorá ako vieme, je silným súperom, nad ktorým sa len málokedy podarí zvíťaziť.

Ak chcete mať aj po rokoch krásnu kúpeľňu, prečítajte si tieto praktické rady, ktoré zúžitkujete pri údržbe kúpeľne.

Utierajte mokré plochy po sprchovaní/ kúpaní

Či už máte priestranné sprchové kúty, alebo moderné vane, častokrát sa vám podarí pri sprchovaní a kúpaní podarí namočiť obklad, tesnenia a dlažbu v kúpeľni. Vždy po sprchovaní a kúpaní poutierajte tieto mokré plochy savými utierkami. Odporúčajú sa savé švédske utierky väčších rozmerov, ktoré po utretí mokrých plôch prepláchate v umývadle a zavesíte na sušiak. Tieto mokré plochy, najmä škáry, sú ideálnym prostredím na rozmnoženie plesní, preto určite nič nepodceňte a utierajte ich každý deň. Ten, kto sa pôjde sprchovať /kúpať posledný, nech mokré plochy dôkladne utrie, aby škáry, obklad a dlažba boli suché.

Právajte kúpeľňové predložky

Pred sprchovými kútmi a vaňami mávame väčšinou kúpeľňové predložky, s ktorými prichádzame do kontaktu akonáhle vystúpime zo sprchového kúta a z vane. Ak máte chlpaté kúpeľňové predložky, počítajte s tým, že v týchto predložkách sa hromadí špina, prach, ale aj zvyšky kože z chodidiel. Právajte tieto kúpeľňové predložky častejšie a akonáhle sa namočia, okamžite ich dajte vysušiť buď na slnko, alebo na radiátor. Ak by boli dlho mokré, mohli by vám potuchnúť.

Penové predložky čistite kartáčikom vo vani. Nedávajte ich do práčky ako v prípade látkových kúpeľňových predložiek.

Čistite obklad a škáry na stene

Okrem utierania mokrých plôch čistite obklad a škáry. Odporúčame prípravkami kúpenými v drogérii, ale aj sódou bikarbónou a octom. Priestor medzi obkladom v tesnej blízkosti vane a sprchového kúpa je najviac háklivý. To isté platí aj v škárach pri vodovodných batériách.

Práve na týchto miestach by sa vám mohla objaviť pleseň. Ak sa rozhodnete používať aj ocot a sódu bikarbónu, použite pri tom staré zubné kefky.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.