Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Štvorica zážitkov pre všetkých, ktorí sa neboja výšok

647 0

Sú ľudia, ktorí sa výšok boja. Niektorí až tak, že im to bráni ísť na dovolenku lietadlom. A naopak, sú ľudia, ktorí výšky doslova milujú. A nielenže im nerobí problém sadnúť do lietadla a ísť tak na dovolenku, ale výšky doslova vyhľadávajú. A práve pre takýchto ľudí sú určené nasledujúce zážitky.

Let lietadlom alebo balónom

Ak radi lietate lietadlom, ale zatiaľ ste leteli len veľkým dopravným lietadlom, akými sa lieta na dovolenky, rozhodne by ste mali skúsiť vyhliadkový let lietadlom. Je to úžasný zážitok pre všetkých, ktorí sa neboja výšok. Krajinu pod vami si budete môcť pozrieť oveľa detailnejšie ako v prípade bežných letov. A zaručíme vám, že to bude pohľad, ktorý vás nadchne. Výhodou je, že takýto let môžete absolvovať v akomkoľvek ročnom období (ak je priaznivé počasie).

V istom zmysle romantickejšou alternatívou k letu lietadlom môže byť let balónom. To je zážitok, ktorý vyhľadávajú najmä páry rôznych vekových kategórií. Podobne ako pri letoch lietadlom aj balónom sa lieta celoročne, ak sú na to priaznivé poveternostné podmienky. Ale v lete sú lety obmedzené len na ranné a podvečerné hodiny.

Tandemový zoskok padákom alebo bungee jumping

Poďme teraz k niečomu adrenalínovejšiemu. Iste, pre niekoho, kto má problém s výškami, sú adrenalínové aj predchádzajúce zážitky, ale tie, čo budú nasledovať, sú naozaj len pre adrenalínových nadšencov.

Prvým z týchto adrenalínových zážitkov je tandemový zoskok padákom. Ak ste milovníkom adrenalínu, rozhodne by ste mali zoskok aspoň raz v živote zažiť. Samozrejme, po boku budete mať skúseného profesionála, ktorý vás celým zoskokom prevedie. V závislosti od počasia sa skáče v období od apríla do konca októbra.

Podobne ako pri dvojici let lietadlom/let balónom aj k zoskoku padákom máme alternatívu. Je ňou bungee jumping. Tu však skáčete samostatne a istiť vás bude bungee jumpingové lano. To, či sa skôr odvážite na takýto zážitok, alebo na tandemový zoskok padákom, necháme na vás. Dávka adrenalínu je zaručená v oboch prípadoch.

Zdroj obrázka:

Autor: Corepics VOF / Shutterstock.com