Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Máte problémy s objednaním sa k lekárovi? Online to je jednoduchšie

206 0

S lekármi – špecialistami je to niekedy ako naschvál. Čím viac sú žiadaní, tým je ich menej. Dostať sa tak k špecialistovi je tak niekedy poriadne náročné. V takýchto prípadoch človeku ani nenapadne očakávať nejaký dobrý termín.

Nedostatok špecialistov = nedostatok termínov

Tento stav sa netýka len konkrétnej špecializácie v konkrétnom meste, napríklad v prípade, že sa potrebujete dostať k ortopédovi Levice. V rôznych častiach Slovenska chýbajú rôzni špecialisti a niekedy má problém celá krajina.

Ani ortopédov nie je všade dostatok. A ako sme povedali v úvode, je to ako naschvál, keďže ich skrátka treba. Rovnako ako mnohých ďalších špecialistov. Človek tak niekedy považuje za úspech už to, že sa mu podarilo k niekomu objednať a o vyriešení jeho zdravotných problémov ani nesníva. A vyberať si z viacerých špecialistov? Tak na to môžete v takýchto prípadoch rovno zabudnúť.

Aspoň proces objednania môže byť jednoduchší

Pridajte si k tomu ešte typické problémy s dovolaním sa do ordinácie a vychádza z toho takmer beznádejná situácia. Avšak zjednodušenie pre svojich pacientov prinášajú tí lekári, ktorí umožňujú objednať sa na vyšetrenie online. Samozrejme, na konkrétny deň a čas.

Ako takýto moderný spôsob objednávania k lekárovi funguje? Je to podobne jednoduché, ako keby si chcete cez internet kúpiť napríklad lístky do kina. Najskôr si na objednávacom portáli vyhľadáte lekára. To je možné urobiť viacerými spôsobmi. Ak sa chcete objednať ku konkrétnemu lekárovi, môžete vyhľadávať podľa mena. V prípade, že nemáte vytypovaného konkrétneho lekára, môžete hľadať podľa mesta a podľa špecializácie, napríklad očný lekár Nitra.

Po výbere lekára si vyberiete z voľných termínov vám vyhovujúci dátum a čas, kedy by ste chceli lekára navštíviť, vyplníte svoje údaje a termín si rezervujete. V prípade, že rezervácia prebehne úspešne, dostanete avízo e-mailom. A potom už stačí len dostaviť sa v stanovenom termíne do ordinácie.

Zdroj obrázka:

Autor: lenetstan / Shutterstock.com