Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Rekonštrukcia panelákovej obývačky: Na čo sa zamerať?

1.23K 0

Bývate v paneláku v byte a uvažujete nad tým, že by ste si po novom roku rekonštruovali práve obývačku? Obývačka je spoločenská miestnosť, kde prijímate a usádzate svoje návštevy, preto je prirodzené, že chcete, aby vyzerala čo najlepšie.

Na čo by ste sa ale pri rekonštrukcii obývačky mali zamerať?

Zníženie stropu pomocou sadrokartónu

Ak vám nevadí pustiť sa aj do takejto rekonštrukcie, skúste si najať firmu, ktorá vám zníži strop pomocou sadrokartónu a následne vám namontuje aj bodové LED svetlá. Bodové svetlá práve v obývačke najviac vyniknú. Skôr, ako sa ale firma pustí do rekonštrukcie, je dobré vedieť, či sa vám zníženie vôbec bude môcť realizovať a či vám nebude zasahovať do plastových okien. Musíte si vypočítať, či po inštalácii sadrokartónu nebude strop tesne nad oknami. Nepôsobilo to príliš atraktívne.

So znížením stropu budete musieť automaticky odstrániť garníže. Odporúčame vám použiť koľajnice do stropu a uvidíte, že takto sa svojich obľúbených závesov nebudete musieť vzdať.

Výmena balkónových dverí

Väčšina bytov je robená tak, aby sa na balkón chodilo práve z obývačky. Ak vám staré balkónové dvere špatia, sú nevzhľadné, je čas ich vymeniť za nové. Nové plastové balkónové dvere sú tým jediným, čo vám odporúčame. Plastové dvere sú trváce, vydržia veľa rokov a neničia sa pod vplyvom počasia.

Počítajte však s tým, že pri výmene balkónových dverí, či okien budete musieť automaticky obieliť celú obývačku.

Kúpa novej sedačky

Solitérom obývačky je bezpochyby práve sedačka. Vysedené, vyšúchané a vŕzgajúce sedačky nemajú v novozrekonštruovanej obývačke čo robiť.

Odporúčame vám preto so znižovaním stropu, výmeny balkónových dverí myslite aj na kúpu novej sedačky. Vyberajte v neutrálnom farbenom prevedení, ktorú ale doplníte farebnými dekoráciami – dekoračnými vankúšmi, dekami.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.