Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Nová moto výbava, ktorá vás bude chrániť už nasledujúcu moto sezónu

952 0

Aj keď moto sezóna už dávno skončila a do jej začiatku je ešte ďaleko, neznamená to, že už teraz si nebudete môcť kúpiť novú moto výbavu. Ak vám niektoré súčasti moto výbavy už doslúžili, využite mimosezónne výpredaje na kúpu novej moto výbavy.

Základom moto výbavy sú bezpochyby aj čižmy, či prilby. Ak vám niektorá z týchto dôležitých súčastí moto výbavy doslúžila, poradíme vám, aké prilby a čižmy by ste si mali kupovať.

Prilby

Bezpečnosť hlavy by mala byť prioritou, preto ako prvé by ste mali kupovať novú prilbu. Ak vám neslúži tá, čo ste mali minulú sezónu, či už kvôli prasklinám na povrchu, alebo kvôli pokazenému zapínaniu, je potrebné takúto prilbu vymeniť a neriskovať úraz hlavy.

Medzi top predávané prilby patria aj prilby Shark. Menšia škrupina, zosilnené plexisklom a niektoré dokonca aj s bambusovým interiérom vytvárajú ideálne podmienky na jazdy v akýchkoľvek podmienkach. Kvalitné prilby by mali mať okrem pevnej konštrukcie a dobrého zapínania aj slnečnú clonu, optimalizáciu pre dioptrické okuliare, integrovaný bradový deflektor a antibakteriálny interiér. Zároveň dobré prilby by mali byť ošetrené tak, aby sa plexi nezahmlevalo a nebránilo jazdcovi vo výhľade.

Čižmy

Ochrana hlavy ale nie je všetko, na čo by ste si mali dávať pozor pri moto športe. Dôležité je mať aj dobrú obuv, ktorá vám umožní dobre ovládať motorku a zároveň vás chráni pred nebezpečenstvom na cestách. Čižmy vás ochránia najmä pred vetrom, dažďom a kamienkami, ktoré sa nachádzajú na cestách, resp. na krajniciach.

Medzi najkvalitnejšie čižmy radíme čižmy Forma. Ich výhodou je najmä zosilnená riadiaca časť páky, tepelná ochrana, prekrytý zips, protišmyková podrážka a zvršok je z kvalitnej kože, ktoré vydrží akékoľvek výkyvy v počasí.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.