Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Chcete ísť na zimnú dovolenku? Navštívte Vysoké Tatry

583 0

Prvého novembra sa oficiálne začína zimná uzávera turistických chodníkov, čo znamená, že väčšina tatranských chodníkov bude uzavretá z dôvody ochrany prírody. Vysoké Tatry nie sú ale navštevované len počas letnej turistickej sezóny, ale aj na jeseň a cez zimu.

Ak pomaly uvažujete nad tým, kam by ste išli na zimnú dovolenku so svojou rodinou, navštívte práve Vysoké Tatry. Pomaly, ale isto sa už pripravujú na zimnú sezónu.

Lyžovanie v Tatrách

Ak lyžujete, určite si doprajete aj lyžovačku v Tatrách. Lyžovanie v Tatrách má svoje čaro. Z krásne upravených zjazdoviek sa môžete kochať zasneženými štítmi a zároveň pozerať do doliny, kde možno nebude až taká pokrývka snehu.

Odporúčame vyskúšať zjazdovky v Tatranskej Lomnici a na Štrbskom Plese. Veľmi pekné lyžovanie vám ponúka aj zjazdovka z Lomnického sedla. Je to vyššia nadmorská výška a odporúča sa skôr pre skúsenejších lyžiarov.

Tatranský ľadový dóm

Nezáleží na tom, či budete mať ubytovanie v Tatranskej Lomnici, v Smokovcoch, alebo na Štrbskom Plese, určite si počas zimnej dovolenky v Tatrách nenechajte ujsť aj Tatranský ľadový dóm. Z množstva kusov ľadu vznikne krásne ľadové dielo, z ktorého sa každú zimnú sezónu až do apríla tatranskí turisti a lyžiari kochajú. Každý rok je Tatranský ľadový dóm iný a práve preto sa ho oplatí navštíviť každú zimnú sezónu.

Deti očarí aj Svištia krajinka na Skalnatom plese, ale napríklad aj Betlehem zo snehu pri Rainerovej útulni.

Sánkarská dráha z Hrebienka do Smokovca

Ďalšou atrakciou nielen pre deti je sánkarská dráha z Hrebienka do Smokovca. Pre dospelých a tínedžerov bude zážitok aj nočná sánkovačka. S menšími deťmi sa ale odporúčame sánkovať skôr cez deň. V tejto nadmorskej výške je počas zimy vždy dostatok snehu.

Ak chcete ísť na zimnú dovolenku, odporúčame podporiť cestovný ruch na Slovensku a ísť do Vysokých Tatier, kde nájdete množstvo pekne upravených zjazdoviek, ale aj zimných atrakcií.

Zdroj obrázka:

Autor: AlexMaster / Shutterstock.com