Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Ako si vybrať kvalitnú podlahu do domácnosti?

963 0

Akákoľvek kompletná rekonštrukcia začína od podlahy. Ak ste si kúpili novú nehnuteľnosť, či už byt, alebo doma plánujete kompletnú rekonštrukciu, začať by ste mali práve podlahou. Predajcov podlahovej krytiny je však dosť a nájsť toho najlepšieho, kde nájdete kvalitnú podlahovú krytinu, môže byť náročné. Ako si ale vybrať kvalitnú podlahu do domácnosti?

Výpočet plochy

Ak chcete kupovať nové podlahy, musíte mať vypočítanú plochu, ktorú chcete pokryť. Takto aj zistíte, koľko vás približne vyjde daná plocha. Pri každej podlahovej krytine nájdete cenu za m2 a ak budete vedieť koľko m2 podlahovej krytiny budete potrebovať, ľahko si tak vyrátate celkovú sumu za podlahu.

Farebné prevedenie

Pri výbere kvalitnej podlahy je potrebné zohľadňovať aj farebné prevedenie. Ak máte radšej svetlejší nábytok, je lepšie, keď si spomedzi podlahovej krytiny vyberiete skôr tmavšie odtiene. Odporúčame porovnávať. Vziať si vzorku podlahovej krytiny a priniesť si ju do obchodu s nábytkom. Ladenie podlahy a nábytku je veľmi dôležité a nič nenechajte na náhodu.

Materiál

Zo všetkých materiálových prevedení jasne vyhráva drevo. Drevená podlaha je veľmi kvalitná, nadčasová. Výhodou drevenej podlahy je nášľapná elasticita a schopnosť prijímať a vydávať vlhkosť, čo ale funguje v obmedzenej miere. Drevená podlaha je však zo všetkých podláh najdrahšia, ale zase najkvalitnejšia.

Pomerne výhodnými, nielen cenovo, ale aj kvalitou, sú vinylové podlahy. Modernejšie vinylové podlahy sú odolné proti poškodeniu pri vytopení a pri poškodení konkrétnej lamely nie je problém vymeniť ju za novú bez toho, aby ste museli meniť celú podlahu. Ich výhodou je aj ľahká údržba, jednoduchá inštalácia a najmä nízka cena.

Okrem vinylových podláh odporúčame cenovo dostupné laminátové podlahy, resp. korkové podlahy. Sú kvalitou podobné práve vinylovým podlahám.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.