Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Praktické rady, ako znížiť výdavky v domácnosti

1.28K 0

Takmer každý druhý Slovák je zaťažený hypotékou a prirodzene hľadá spôsoby, ako ušetriť a znížiť tak výdavky v domácnosti. Viacerí to vzdávajú, pretože si myslia, že ušetriť sa nedá.

My vám však ponúkneme pár overených praktických rád, ako znížiť výdavky v domácnosti.

Kupujte len to, čo zjete

Aj vy nakupujete na dlhšiu dobu, no aj napriek tomu veľa potravín vyhodíte? Skúste nakupovať len to, čo okamžite spotrebujete. Vytvorte si plán, čo budete cez týždeň variť a kúpte si len potrebné suroviny. Ak nakúpite potraviny, ktoré neplánujete konzumovať, resp. nevytvoríte z nich žiadne jedlo, ktoré by nasýtilo rodinu, zbytočne miniete veľa peňazí.

Skúste nakupovať s rozumom a vytvárajte si plán toho, čo budete variť. Takto kúpite len to, čo potrebujete a neminiete peniaze na potraviny, ktoré budete musieť aj tak vyhodiť.

Šetrite elektrickou energiou

Ak chcete znížiť výdavky, skúste šetriť elektrickou energiu. Neznamená to, že si nebudete svietiť a že si nebudete variť. Stačí si kúpiť úsporné LED žiarovky a nenechávať svietiť tam, kde v najbližších minútach neplánujete ísť.

Nekúrte tam, kde sa nenachádzate

Nastavujte rovnomerne radiátory a udržiavajte v interiéri príjemnú teplotu. Ak bývate na byte, radiátory mimo vykurovacej sezóny nevypínajte úplne, ale nechávajte ich aspoň na jednotke. Takto dokážete ušetriť.

Ak odchádzate na dlhšiu dobu, nemá zmysel vykurovať priestory, keď sa v nich neplánujete nachádzať. Odporúčame znížiť kúrenie na minimum.

Ďalšie skvelé tipy, ako ušetriť

Okrem týchto praktických rád vám odporúčame investovať do dobrých okien, ktoré majú vynikajúce tesnenie, ktoré bránia úniku teplého vzduchu do exteriéru a vniknutiu teplého vzduchu do interiéru. Ďalej vám odporúčame investovať do úsporných spotrebičov (chladničky, mrazničky, umývačky riadu).

Ak chcete znížiť výdavky na vykurovanie a bývate v rodinnom dome, kotle na tuhé palivo odporúčame nahradiť úspornejším tepelným čerpadlom, ktoré čerpá energiu z alternatívnych zdrojov a dokáže bez najmenších problémov zabezpečiť ohrev vody a samozrejme aj vykurovanie.

Nezabúdajte ani na šetrenie vodou. Začnite tým, že sa namiesto sprchovania začnete kúpať a riady nebudete umývať pod tečúcou vodou.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.