Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Vyčerpanosti sa dokážete zbaviť jedine týmito spôsobmi

1.03K 0

Žijeme v neustálom strese, zamestnávatelia od nás vyžadujú 120% výkony a minimum času na rodinu a na voľnočasové aktivity na nás zanechajú následky. Čím sme starší, tým skôr túto záťaž prestávame zvládať.

Ak máte pocit, že ste stále vyčerpaný a strata energie vás pripravuje o krásy bežných dní, máme pre vás pár skvelých tipov, ako sa vyčerpanosti vyhnúť a cítiť sa opäť plný energie.

Pravidelný spánkový režim

Ak chodievate spávať príliš neskoro a naopak vstávate skoro, na vašu vyčerpanosť má veľký vplyv aj absencia zdravého spánku. Vytvorením dobrých podmienok na spánok (čerstvý vzduch, nevykúrená miestnosť, pravidelné utieranie prachu) dokážete predísť vyčerpanosti a strate energie.

Skúste chodievať spávať vždy v rovnakom čase a vstávať v rovnakom čase, platí to aj pre víkend. Takto sa váš organizmus „naprogramuje“ na daný režim, čo sa odzrkadlí aj na kvalite vášho spánku.

Spánok je pre náš organizmus veľmi dôležitý, preto nech už máte akékoľvek povinnosti, nezanedbávajte ho. Mamičkám na materskej dovolenke odporúčame využiť každú príležitosť, keď dieťatko spí, na spánok.

Pravidelný pitný režim

Príčinou vyčerpanosti môže byť aj nepravidelný pitný režim. Ak sa chcete cítiť sviežo aj ráno hneď po prebudení, odporúčame vám vypiť aspoň dva deci čistej vody z vodovodného kohútika. Čistá pitná voda naštartuje vaše trávenie, zabráni migréne a navyše vám dodá potrebnú energiu. Ak ako prvé pijete kávu a potom vás prekvapí náhly pokles energie, bude to tým, že po káve ste si nedopriali vodu. Nezabúdajte na to, že káva dehydruje a po jej vypití je potrebné dopriať si pohár čistej vody.

Dospelý človek by mal denne vypiť 2-3 litre tekutín. Do tohto počtu sa nezarátajú kofeínové nápoje. V letných mesiacoch si vaše telo bude pýtať viac.

Pite v pravidelných intervaloch, nielen vtedy, keď budete pociťovať smäd.

Pravidelný pohyb na čerstvom vzduchu

Každý deň by sme mali prejsť aspoň 10 000 krokov. Pohyb je pre náš organizmus dôležitý. Posilňujeme si ním celé svalstvo tela, udržiavame ním naše srdce v kondícii a pomáha nám vyčistiť myseľ a aspoň na chvíľu zabudnúť na všetky povinnosti.

Vytvorte si športoý plán a venujte sa pohybovým aktivitám v pravidelných intervaloch. Uvidíte, že vyčerpanosť nebude mať žiadnu šancu.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.