Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Doplnky, ktoré dodajú šmrnc obývačke a spálni

1.08K 0

Každá žena sa vyžíva v dekorovaní jednotlivých miestností v domácnosti. Častokrát však doplnky kupuje bezhlavo a až po umiestnení do danej miestnosti k ostatným doplnkom zistí, že sa jej do danej miestnosti absolútne nehodia. Nápadov, ako dekorovať interiér a vyberať vhodné doplnky/ dekorácie je niekoľko. Aj my vám prinášame pár zaujímavých nápadov na doplnky, konkrétne však na doplnky do spálne a obývačky.

Moderné prehozy

Prehozy sú v podstate deky, ktoré si plnia ochrannú funkciu. Prehozy na posteľ bývajú využívané aj ako náhradný paplón v prípade potreby, teda keď príde nečakaná návšteva a vy nedisponujete rezervnými paplónmi. Bývajú šité z jemných bavlnených materiálov. Obľúbené bývajú aj patchworkové prehozy, avšak klasické jednofarebné moderné prehozy vyhrávajú.

Pri výbere by ste mali zohľadňovať predovšetkým veľkosť postele. Moderné prehozy by vám mali zakryť väčšiu časť postele (okrem vankúšov).

Čo sa týka farebného prevedenia, prispôsobujte ho farebnému prevedeniu steny. Ak máte biele steny, nekupujte si biely, ale aspoň sivý. Sivá, hnedá, béžová – toto sú neutrálne farby, ktoré ľahko zladíte s čímkoľvek.

Moderné prehozy vám odporúčame používať aj v obývačke. Treba si však vyberať kvalitnejšie prehozy na gauč, ktoré sa nesperú, farba po niekoľkých praniach nevybledne a bude ladiť k ostatným dekoráciám v obývačke – ku kobercu, farbe stien, závesom.

Prehozy na gauč ochránia poťahové materiály pred vlasmi, špinou, rozliatymi tekutinami a pred malými deťmi.

Číra váza a suché kvety/ konáriky

Sošky a vázičky sú typické doplnky, ktoré v obývačke a spálni bežne mávame. Postačí vám ale klasická číra váza so suchými lúčnymi kvetmi, poprípade len klasické konáriky. Číra váza a konáriky v nej sú typický minimalistický doplnok, ktorý vynikne v každom priestore.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.