Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Dôležité detaily, ktoré by sme si mali všímať v spálni

1.09K 0

Spálňa je miesto, kde si doprajeme zaslúžený oddych a spánok. Radi tu trávime čas leňošením, čítaním kníh, maznaním sa s deťmi. Pri zariaďovaní spálne však nemyslíme na niektoré dôležité detaily, ktoré vám neskôr môžu robiť problémy.

Otváranie dvierok šatníkovej skrine

Klasické šatníkové dvojdverové skrine sú moderné, vkusné, no do malých spálni príliš nezapadajú. Pri zariaďovaní spální i často neuvedomujeme, že potrebujeme ušetriť priestor, nakoľko spálňa býva zo všetkých miestností najmenšia. Z tohto dôvodu sa odporúča dať si vyrobiť vstavané skrine, ktoré síce ukroja miesto v miestnosti, no nepocítite do tak, ako v prípade jednoduchých dvojdverových šatníkových skríň. Vstavané skrine majú trváce posuvné systémy, ktoré vám umožnia dostať sa do skrine bez toho, aby vám dvierka šatníkovej skrine zaberali miesto, resp. zasahovali do miestnosti.

Veľkosť postele

Pri výbere manželských postelí väčšina ľudí nemyslí na to, ako túto posteľ umiestni a či sa im tam vôbec vojde. Častokrát vyberajú podľa farebného prevedenia, čiže morenia a neuvedomia si, že posteľ musia umiestniť inak, ako plánovali, pretože sa im tam nezmestí.

Pri kúpe novej postele a celkovo zariaďovaní spálne sa sústreďujte na veľkosť postele a na to, či sa zmestí do priestoru, kde ju plánujete umiestniť.

Odporúčame postele s čelom pri hlave a nie aj s čelom pri nohách. Dôležitá je aj stabilita nožičiek. Mali by byť pevné ako stolové nohy vášho jedálenského stola.

Spálňa by sa mala nachádzať na východnej strane. Východ slnka a prvé slnečné lúče dopadajúce do spálne vytvoria príjemnú klímu najmä v letných dňoch. Nezabúdajte si však vyberať kvalitné tienenie. Okrem žalúzií nezabúdajte aj a záclony.

Modernými sa stli dlhé závesy až po zem.

Nezabúdajte aj na to, že posteľ (čelo postele) by nemalo byť hneď za dverami.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.