Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Úchytky: Dôležitý funkčný a estetický prvok každého nábytku

771 0

Predstaviť si v dnešnom modernom svete život a bývanie bez nábytku je takmer nemožné. Rovnako nepredstaviteľné je však aj jeho ovládanie a používanie bez špeciálnych úchytiek. Nábytkové úchytky sú funkčným prvkom nábytku, poskytujúcim pohodlné otváranie a zatváranie zásuviek a skriniek a zároveň jasným akcentom, ktorý udáva jedinečný tón nielen nábytku, ale celému obytnému priestoru.

Sortiment, ktorý trh v segmente takéhoto kovania ponúka, dnes dosiahol neskutočnú škálu a je schopný uspokojiť takmer akúkoľvek potrebu. Aby ste si ale vybrali správne úchytky na nábytok, ktoré mu nielenže poskytnú estetický pôžitok, ale sa tiež budú ľahko používať, je dôležité mať o niektorých jeho vlastnostiach a výhodách lepší prehľad.

Vhodný materiál je základ úspechu dlhodobého použitia

Nábytkové úchytky sa intenzívne používajú, podliehajú každodennému namáhaniu, takže musia byť v prvom rade odolné. O tú sa stará materiál.

Najčastejšie sa pri ich výrobe používajú zliatiny zinku a hliníka, výnimkou však nie sú ani kovy, drevo, keramika alebo plast. Závisí od cenovej kategórie a konkrétneho využitia. Heterogénne textúry týchto materiálov premieňajú nábytkové úchytky na módny nábytkový doplnok.

Nezabudnite na pohodlie a bezpečnosť

Nielen dizajn a materiál, ale aj bezpečnosť je pri používaní nábytku veľmi dôležitá vec. Výber vhodných úchytiek môže v tomto smere napomôcť tiež. Pred kúpou vám ale radíme, aby ste sa na tieto doplnky pozreli bližšie a zamysleli sa nad tým, ako pohodlne a bezpečne sa s nimi ovláda nábytok v praxi.

Kúpiť úchytky s ostrými hranami do detskej izby nie je dobré riešenie. Zaoblené tvary sú na dotyk nielen príjemnejšie, ale aj bezpečnejšie. Samozrejme, dôležité je tiež myslieť na to, aby bol nábytok  vybavený aj kvalitným kovaním HETTICH, vďaka ktorému bude manipulácia nielen pohodlná, ale aj bezpečná, pretože zabraňuje tomu, aby sa zásuvka úplne vysunula a dieťa zranila.

Samozrejme, dávajte si pri výbere pozor aj na správnu veľkosť, ktorá tiež rozhoduje nielen o bezpečnosti, ale aj celkovom vzhľade a jednoduchom používaní nábytku. Ak to všetko dodržíte, určite si s úchytkami domov krásne vyzdobíte.

Zdroj obrázka:

Autor: momente / Shutterstock.com