Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Ako si zútulniť panelákový balkón?

1.49K 0

Ľudia žijúci v paneláku sa nemôžu pochváliť veľkou terasou a záhradou. Musia sa tešiť aj z toho mála, čo majú. Panelákové balkóny sa však dajú zútulniť, len treba chcieť.

Ak žijete v paneláku a chcete si zútulniť balkón, čo by ste si mali vyberať?

Markízy

Vysoké teploty vás môžu v lete poriadne potrápiť. Aj keď panelákové balkóny bývajú kryté, nie sú dostatočne kryté, aby chránili balkón pred silný slnečným žiarením. Ešte pred leto vám odporúčame vyhľadať si obchody, ktoré predávajú kvalitné balkónové markízy. Kedykoľvek si ich nastavíte podľa potreby, aby vám slnko buď svietilo, alebo nesvietilo.

Balkónové markízy navyše chránia miestnosť, z ktorej sa vychádza na balkón, pred nadmerným prehrievaním.

Drevená polica a kovový stojan na kvety

Markízy balkónový priestor ochránia pred priamym slnkom cez letné horúčavy. Aby ste si však zútulnili balkón, je potrebné pridať zeleň. Keďže vám chýba záhradka, odporúčame vám kúpiť si alebo si vyrobiť drevené policu, na ktorú rozmiestnite kvetináče s bylinkami. Bazalka, tymián, mäta, medovka a mnohé ďalšie bylinky vám skrášlia a krásne rozvoňajú váš panelákový balkón.

Ak vás nezaujali klasické drevené police, kúpte si kovový stojan na kvety a do neho vložte všetky bylinky a kvety, ktoré by ste chceli mať na balkóne.

Momentálne obľúbenými sú stojany so solárnym osvetlením.

Aj na parapety si môžete dať bylinky, či kvety. Pozor však, aby ste ich nezhodili pri prechádzaní na balkón.

Paletový nábytok

Ratanový nábytok, plastový nábytok a kovový nábytok je síce typický pre všetky balkóny, ak chcete ušetriť, odporúčame vám nájsť si kvalitné palety a urobiť si paletový nábytok a kúpiť si podložky na paletové sedenie. Je lacný, trváci a po zašpinení stačí oprať podsedáky a nábytok môžete naďalej využívať.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.