Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Ako sa zbaliť s deťmi na dovolenku

963 0

Zrejme sa vám neraz stalo, že ste si pri pohľade na množstvo batožiny vzdychli: „Ako toto všetko vpraceme do auta?“ Zbaliť celú rodinu na dovolenku vám môže dať poriadne zabrať. A to zvlášť, ak máte dve alebo viac detí. Neľahká úloha, s ktorej riešením vám ale môžeme pomôcť, pretože vieme, ako zbaliť všetko a úsporne.

Pripravte si zoznam

Batožinu najviac zväčší balenie bez zoznamu. Ak máte problém s množstvom batožiny, zoznam potrebných vecí je jeden zo spôsobov, akým toto množstvo znížite. Vyvarujete sa tak dodatočnému dokladaniu vecí, ktoré nakoniec ani nevyužijete.

Baľte sa v predstihu

S balením začnite včas. Ak sa budete baliť na poslednú chvíľu, v strese rýchlo zabudnete, čo ste už do kufra vložili a čo ešte nie. Okrem toho, že tak ľahšie na niečo zabudnete môže sa stať, že so sebou zoberiete aj veľa zbytočností.

Vezmite len potrebné

Z oblečenia vezmite len to, čo budete naozaj potrebovať. Pomáha aj vytvorenie vlastného systému. Napríklad kôpka na chladné počasie by mala obsahovať tepláky, tričká s dlhým rukávom, mikiny, bundu a pršiplášť.

Na kôpku pre teplé počasie poukladajte tričká s krátkym rukávom, krátke nohavice, šaty alebo sukňu a samozrejme šiltovku či klobúčik.

Nezabudnite na kôpku spodnej bielizne, pyžamo, ponožky, uteráky a plavky. Teraz by ste mali mať všetko z oblečenia nachystané. Pridajte topánky, hygienické potreby, nevyhnutné lieky a obmedzený počet hračiek.

Systém v kufroch

Ak dodržíte systém ukladania aj v kufroch, ušetríte tým miesto. Úhľadne uložené kôpky naukladajte na seba a vedľa seba. Do užších miest vtlačte spodnú bielizeň. Tá môže byť pokojne aj pokrčená. Na topánky budete potrebovať priestrannejšiu tašku. A na hračky vyčleňte deťom malé batôžky alebo detské kufríky. Väčšie deti si môžu zbaliť spoločenské hry.

Ušetrite seba aj čas

Ak máte väčšie deti, zapojte ich do balenia tiež. Mali by si už vedieť pripraviť kôpky oblečenia, ktoré si so sebou na dovolenku vezmú. Aj keď to budete po nich musieť pre istotu skontrolovať, ušetrí vám to čas a deti naučíte ďalšiu užitočnú vec.

 

Napíšte komentár

Your email address will not be published.