Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Asistenčná služba k PZP vám môže zachrániť dovolenku

88 0

Cestovať vlastným autom na dovolenku má svoje výhody. Jednou z hlavných je flexibilita a voľnosť, čo sa týka časov cestovania, ale aj lokalít, ktoré navštívite. Vlastným autom sa predsa dostanete v podstate všade. Ale samozrejme, má to aj svoje nevýhody. Jednou z nich je prítomné riziko poruchy vozidla.

Nikdy nemáte stopercentnú istotu, že sa vám auto nepokazí práve počas dovolenky

Auto sa počas jazdy na dovolenku môže pokaziť komukoľvek. Samozrejme, čím je auto staršie, tým je toto riziko väčšie, ale úplne bez rizika nie sú ani majitelia nových áut. Pomoc v takýchto prípadoch predstavuje asistenčná služba.

Asistenčné služby poisťovne ponúkajú tak k cestovnému a havarijnému poisteniu ako aj k povinnému zmluvnému poisteniu (PZP). A keďže PZP musí mať uzatvorené každý majiteľ vozidla, je to práve asistenčná služba v rámci povinného zmluvného poistenia, ktorú ľudia v takýchto nemilých situáciách využívajú v prvom rade.

Pozor na rozsah a limity asistenčnej služby

Asistenčná služba vám môže napríklad privolať cestnú službu, vyhľadať najbližší autoservis, zabezpečiť náhradné vozidlo, či ubytovanie v neďalekom hoteli. Rozsah rôznych asistenčných služieb sa môže líšiť, rovnako ako aj výška poistného krytia.

Výhodou v prípade uzatvoreného PZP a aj havarijného poistenia je, že limity sa sčítavajú. Každopádne, ak ste si PZP online vyberali už dávnejšie, či jednoducho si tieto limity nepamätáte, pred cestou na dovolenku je dobré si ich „doštudovať“. Pri nízkych limitoch sa totiž môže stať, že vám asistenčná služba zachráni dovolenku, ale potom vás prekvapí vysoká suma, ktorú budete musieť doplácať.

Mimochodom aj toto je dôvod, prečo sa vždy nemusí oplatiť vyberať si výlučne najlacnejšie PZP. Dobrou správou je, že vyššie limity sa dajú aj dopoistiť, rovnako ako aj širší rozsah asistenčných služieb. Rozhodne sa tak pred dovolenkou oplatí nad touto možnosťou aspoň pouvažovať.

Zdroj obrázka:

Autor: prostooleh / Stock.adobe.com