Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Dovolenka na poslednú chvíľu? Výhodný last minute alebo klasika?

602 0

Ešte stále neviete, kam toto leto pôjdete na dovolenku? Tak to zrejme patríte k tým, ktorí sa rozhodujú na poslednú chvíľu. Veď prečo nie, máte šancu „uchmatnúť si“ nejaký výhodný last minute.

Ak máte radi Grécko, ale chcete niečo iné, skúste Cypurs

Čo takto last minute na Cyprus? Ak obľubujete atmosféru Grécka, ale nevedeli ste si z ponuky dovoleniek v tejto krajine vybrať, na Cypre zažijete veľmi podobnú atmosféru. Grécky vplyv počas histórie tohto ostrova tu je vidieť stále.

Podobne ako iné stredomorské ostrovy aj Cyprus sa hrdí tým, že počas roka má cez 300 slnečných dní. Skvelé počasie tu tak máte prakticky zaručené. Rovnako sa Cyprus môže pochváliť jednými z najčistejších pláži v Európe.

Až 57 z cyperských pláži je ocenených modrou vlajkou. Takže ak patríte k dovolenkárom, pre ktorých je najdôležitejšia čistota a krása pláži, pri návšteve Cypru sa rozhodne máte na čo tešiť. Stačí len vyraziť.

Chorvátsko nikdy nesklame

Na poslednú chvíľu často čakajú aj tí, ktorí plánujú absolvovať dovolenku v Chorvátsku. A tá „posledná chvíľa“ často nastáva až po príchode. Áno, do Chorvátska môžete vyraziť na blind a hľadať si ubytovanie po príchode.

Nie je to samozrejme pre každého a niekto má radšej všetko vopred pekne rezervované. A pochopiteľne aj ak chcete mať čo najväčší výber ubytovania, je potrebné si ho rezervovať v dostatočnom predstihu. Chorvátsko je skrátka veľmi obľúbenou letnou destináciou a zďaleka nielen medzi slovenskými turistami.

Chorvátsko je tak akousi istotou, ktorú každoročne využíva obrovské množstvo ľudí. More je čisté a vhodné aj na potápanie, vynikajúce jedlá miestnej kuchyne môžete zapiť dobrým vínom a keď vám bude horúco, osviežite sa chutnou zmrzlinou. Čo viac si môžete počas dovolenky pri mori priať? Ak predsa len niečo, v Chorvátsku to určite nájdete.

Zdroj obrázka:

Autor: Anna Om / Shutterstock.com