Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Ktorým miestam v domácnosti nevenujeme toľko pozornosti pri upratovaní?

893 0

Činnosť, ktorú niektorí zatracujú, iní sa v nej doslova vyžívajú. Upratovanie patrí k typicky víkendovým činnostiam, no ľudia pracujúci cez víkendy, musia túto činnosť zrealizovať aj cez týždeň.

Každá gazdinka má určitý systém v upratovaní a drží sa ho každý týždeň. Niektoré miesta však pri upratovaní zanedbávame. Chcete vedieť ktoré?

Kúty

Umývanie podlahy je samozrejmosť, ale utierate prach a pavučinu v kútoch každý víkend? V kútoch majú pavúky ideálne miesto na vytváranie pavučín, preto ich vždy pri upratovaní miestnosti prejdite s ručnou prachovkou.

Podlahové lišty

Pri umývaní podlahy nevenujeme pozornosti podlahovým lištám, ktoré sú súčasťou podlahy. Ukončovacie, schodové, ale aj prechodové podlahové lišty utierajte navlhčenou handričkou (ideálne vlhkou dobre vyžmýkanou švédskou utierkou).

Priestor za práčkou a košom na špinavé prádlo

Umývate priestor za práčkou a za košom na špinavé prádlo? Ak nie, mali by ste. Pod práčkou, ale aj za práčkou máte málo priestoru a ako v ostatných častiach domácnosti, aj tam sa práši. Ak sa vám pri vyberaní zásobníka na pracie prostriedky podarí namočiť podlahu za práčkou, vzniknú vám tam fľaky a vyčistenie bude o to náročnejšie.

Čistite pravidelne tento priestor a vyhnete sa chumáčom prachu za práčkou a za košom na špinavé prádlo. Nezabúdajte ani na dôkladne vyumývanie koša na prádlo. Do tohto koša nikdy nedávajte vlhké prádlo. Mohla by sa vám v ňom objaviť pleseň.

Vypínače a kľučky

Najviac baktérií nájdeme na vypínačoch a kľučkách, preto vám ich odporúčame umývať pokojne aj viackrát za týždeň. Baktérií sa najlepšie zbavíte, ak kľučky a vypínače umyjete švédskou utierkou navlhčenou v octovej vode.

Okrem týchto miest sa venujte čisteniu tesnení v okolo kuchynského drezu, praniu kúpeľňovej predložky, pravidelným výmenám kúpeľňového závesu, ale aj utieraniu mokrých plôch na dlažbe v kúpeľni.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.