Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Pánsky rolák – ak ho ešte nemáte, musíte to zmeniť!

1.79K 0

Do chladného a prechodného obdobia sú roláky jednou z najlepších možností, čo si obliecť. Aj napriek tomu mnohí muži ani len neuvažujú nad tým, že by ich zaradili do svojich šatníkov, a to je obrovská škoda. Možno do tejto skupiny patríte i vy, možno si nie ste istí, ako rolák nosiť, či je pre vás vhodný, či je vôbec ešte v móde. Prečítajte si tento článok a zistíte, že možno je najvyšší čas dať roláku šancu.

Ako nosiť pánsky rolák?

V prípade, že sa s rolákmi len začínate oťukávať, stávkou na istotu je jednoduchý tenší rolák v univerzálnej farbe, napríklad v čiernej. Je to základná a neutrálna farba, ktorá sa vám bude ľahko obliekať pod sako, ale výborne ukáže aj s kabátom, kardiganom, bomberou, rifľovou alebo koženkovou bundou a nohavicami, ktoré už máte v šatníku. Keď prídete rolákom na chuť, môžete sa smelo pustiť do experimentovania s farbami, vzormi a hrúbkou priadze.

Myslíte si, že rolák je vhodný len na nosenie počas bežných dní? Omyl! Ak ho nosíte správne, smelo si ho môžete obliecť aj na formálne príležitosti.

Rôzne druhy rolákov – ako sa v nich vyznať

Už sme načrtli, že rolák si môžete vziať aj na obchodné stretnutie alebo iné formálne príležitosti. Trik je v tom vziať do úvahy materiál, farbu a vzor a v tomto prípade siahnuť po klasických, tenkých pletených rolákoch v neutrálnych farbách ako čierna, béžová, sivá. Môžete si ich obliecť pod dvojdielny aj trojdielny oblek a okamžite dosiahnete imidž elegantného džentlmena.

Na neformálne príležitosti sa zase hodia robustnejšie roláky v ľubovoľnej farbe, vzorované varianty. Milovníci retro módy si môžu šatník ozvláštniť vintage modelom, vďaka ktorému ich zaručene nik neprehliadne. Vyberajte si rolák podľa funkcie a štýlu, ktorý bežne preferujete. Kombinujte ho k rifliam, chinos nohaviciam alebo aj k joggerom.

Nájdite si rolák, ktorý vám sedí perfektne

Roláky môžeme rozdeliť na hrubšie a tenké. Každý druh by vám mal byť pohodlný, či ho nosíte zastrčený do nohavíc, alebo von. Tenšie roláky sú skvelé na vrstvenie, robustné sú ideálne na samostatné nosenie, pretože na ne sa ďalšie oblečenie oblieka naozaj ťažko a nemusíte sa takto naobliekaní pohodlne pohybovať.

Ak máte väčšie brucho, vaša figúra by zišla trochu otesať, vyhýbajte sa príliš obtiahnutým tenkým rolákom noseným samostatne, pretože zvýraznia všetky záhyby vášho tela a upozornia na každú jednu nedokonalosť. Páni s vypracovanou postavou v samostatnom tenkom roláku naopak vyniknú.

Pánske roláky sú stále v móde, aj keď sa im nevenuje toľko pozornosti ako svetrom. Vyberte si odtieň, ktorý vám pristane a vytvorí harmonický celok s ostatnými položkami vo vašej skrini a môžete sa spoľahnúť, že s rolákom nikdy neurobíte chybu.

Presvedčili sme vás? Skúsite zakomponovať rolák do vášho šatníka? Najväčší výber štýlového pánskeho oblečenia za fantastické ceny nájdete na Bolf.sk. Určite tam pri hľadaní nového kúsku do skrine nakuknite, sme si istí, že si nebudete mať problém vybrať ten pravý rolák pre seba.