Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Ktoré váhy by vám nemali chýbať vo firme?

896 0

Každá firma potrebuje na výrobu finálnych produktov kvalitné stroje a kvalifikovaných zamestnancov, ktoré tieto stroje budú vedieť obsluhovať. Súčasťou každej firmy by však mali byť aj váhy, ktoré sú pri výrobe veľmi dôležité, nakoľko pomáhajú korigovať množstvo materiálu potrebného na výrobu. Ktoré váhy by vám nemali chýbať vo firme?

Laboratórne váhy

Váhy s dokonalou presnosťou – aj takto by sme mohli nazývať laboratórne váhy. Kvalitné laboratórne váhy sú potrebné predovšetkým vo výskumných pracoviskách, v lekárňach, ale aj vo výrobných halách. Nové laboratórne váhy by mali mať metrologické overenie platné aspoň dva roky a toto overenie by malo byť zahrnuté výhradne v cene váhy.

Odporúčame vám uprednostňovať laboratórne váhy, ktoré majú tieto funkcie – umožnia vykonávať prevody medzi jednotkami hmotnosti, umožnia percentuálne váženie, počítací režim, databázu receptúr, funkciu váženia na závesnom háku, ktorý je umiestnený na spodnej strane váhy.

Plošinové váhy

Ďalší typ váh, ktorý je veľmi využívaný. Jedná sa o kvalitnejšie plošinové váhy, ktoré sú určené vo výrobných procesoch, pri expedíciách tovaru, v zberných surovinách, ale aj v predajniach zeleniny. Opäť odporúčame kupovať plošinové váhy s metrologickým overením. Vybrať si môžete z plošinových váh, ktoré majú nájazdové rampy, ktoré je možné dokúpiť si alebo z plošinových váh, ktoré majú tieto rampy zabudované priamo v podlahe. Prijateľnejšia je pochopiteľne skôr druhá možnosť. Vaše nové plošinové váhy by mali byť vybavené základnými funkciami ako tara, nulovanie a počítací režim.

Zaobstarajte si tieto váhy do firmy, pretože bez nich by výroba nových produktov a export tých vyrobených nedokázal fungovať. Nakupujte od overených zdrojov, o ktorých viete, že predávajú metrologicky overené váhy vhodné do firiem.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.