Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Chcete mať krásny a zdravý chrup? Poradíme vám, ako to docieliť

1.02K 0

Nie každý sa môže pochváliť krásnymi a zdravými zubami. Častokrát túžime mať zuby ako holywoodske hviezdy, no neuvedomujeme si, že práve na nás záleží, v akom stave bude náš chrup. Darmo, návštevy zubára patria k najnepríjemnejším zážitkom, či už tam idete s dieťaťom, alebo sami so sebou. Ak ale chcete mať krásny a zdravý chrup, poradíme vám, čo musíte pre to urobiť.

Pravidelné preventívne prehliadky a dentálna hygiena

Viacerí lekári na to upozorňujú, no aj tak niektorí ľudia ignorujú preventívne prehliadky a dentálnu hygienu. Práve toto je dôležité, ak vám záleží na zdraví vašich zubov. Vy nie ste odborník, neviete posúdiť, či máte kazy, alebo nie. Viacerí ľudia sa spoliehajú na značkové bieliace pásiky, no treba si uvedomiť, že tie zuby vybielia, ale neodstránia kazy.

Raz za rok vždy chodievajte na preventívnu prehliadku, kedy vám lekár prehliadne chrup a dokáže predchádzať fatálnym následkom, a to úplnému odumretiu koreňa a zubu.

Čo sa týka dentálnej hygieny, tam sa odporúča ísť aspoň dvakrát za rok. Práve na dentálnej hygiene vám odstránia zubný kameň a naučia vás, ako si správne čistiť zuby.

Čo potrebujete k čisteniu zubov?

Ak chcete mať zdravý a krásny chrup, okrem kvalitnej značkovej zubnej kefky budete potrebovať aj kvalitnú zubné pasty, ktoré neničia zubnú sklovinu, zubné nite, medzizubné kefky a jednozväzkové kefky. Ak chcete mať žiarivý úsmev, budete potrebovať nové balenie bieliacich pásikov overenej kvality. Medzizubné kefy používajte vždy po každom jedle. Jednozväzkovými kefkami si čistite predovšetkým zadné stoličky – osmičky.

Odporúčame vám prírodné zubné prášky, ktoré vám nahradia klasické lacné zubné pasty. Odporúčame používať aj kvalitné prírodné ústne vody. Čistite si aj povrch jazyka, na ktorom sa nachádza množstvo baktérií, ktoré môžu uškodiť vašemu chrupu.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.