Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Chráňte zariadenie kúpeľne pred vlhkosťou a plesňami

1.09K 0

Vysoká vlhkosť dokáže znepríjemniť život každému z nás. K miestnostiam, ktoré trápia vysoké hodnoty vlhkosti, patrí aj miestnosť, kde vykonávame osobnú hygienu. Kúpeľňa je dennodenne vystavovaná parám, horúcemu vzduchu, vlhkosti, ktoré pri nesprávnej starostlivosti môže zapríčiniť vznik plesní. Ako si teda chrániť zariadenie kúpeľne pred vlhkosťou a plesňami?

Pravidelné vetranie

Tí z vás, čo máte v kúpeľni okno, problém s výmenou vzduchu mať nebudete. Ak ale bývate na byte, keď nemáte možnosť otvoriť si okno v kúpeľni, pravidelné vetranie kúpeľňových priestorov musí byť zachované, a to aj v prípade, že ste si dali spraviť hydroizoláciu. Odporúčame vám vyvetrať kúpeľňu vždy po okúpaní. Takto zabránite tomu, aby vám vlhkosť zostávala v kúpeľni a ohrozovala nielen kúpeľňový nábytok, ale aj škáry medzi obkladačkami. Práve tam totiž môžete zbadať prvé známky plesní.

Vždy na noc nechávajte otvorené okno (v byte dvere). Pri vetraní kúpeľne v byte vám odporúčame otvárať najbližšie okno ku kúpeľňovým dverám a všetky ostatné pozatvárať. Takto zabránite tomu, aby vám vlhkosť vbehla do všetkých miestností namiesto toho, aby vyšla von cez otvorené okno.

Hydroizolačný náter všetko zachráni!

Keďže veľmi dobre vieme, že plesne sa objavujú v priestore medzi obkladačkami, je potrebné myslieť pri rekonštrukcii na hydroizoláciu kúpeľne. Dôležitosť hydroizolácie kúpeľne uvidíte už po prvých rokoch. Ak si vyberiete kvalitný hydroizolačný materiál a náter prevediete presne podľa pokynov, máte istotu, že vám v týchto priestoroch nevznikne pleseň.

Utieranie mokrých plôch

Aby ste si však mohli byť 100% istý, že plesne sa vám nerozmnožia po celej kúpeľni, mali by ste utierať mokré plochy do sucha. Pri osprchovaní a kúpaní sa nám vždy podarí namočiť obkladačky a podlahu v blízkosti sprchového kúta, resp. vane. Akonáhle by ste tieto mokré plochy neutierali, nielenže by ste riskovali úraz, ale aj rozmnoženie plesní. Vlhkosť, mokro sú ideálne podmienky na vznik a rozmnožovanie plesní.

Mokré plochy najlepšie utriete starým bavlneným oblečením, ktoré rozstriháte na handry, resp. savými švédskymi utierkami.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.