Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Liečba hydrokély u mužov nemusí byť ničím nezvyčajným

720 0

Citlivá téma ako mužské ochorenia ich semenníkov im nemusí byť príjemná, o to horšie sú problémy, ktoré s tým súvisia. Tieto problémy je potrebné čo najrýchlejšie riešiť a nebáť sa konzultácie s odborným lekárom. Ide predsa o vaše zdravie, ktoré je prvoradé a netreba ho zanedbávať.

Ak vás trápi hydrokéla, určite to pre vás nie je ničím príjemným, môže vás to trápiť z estetického hľadiska rovnako ako z fyzického. Ide totiž o nahromadenie tkanivovej tekutiny v mužskom semenníku, čo spôsobuje jeho viditeľné zväčšenie a s tým sprievodné nepríjemné javy. Skvelé je, že sa to dá liečiť a vy sa viac nemusíte trápiť.

Ako prebieha liečba hydrokély?

Prvoradá je konzultácia s odborným lekárom, ktorý určí presnú diagnózu a stanoví postup liečby. Pacient podstúpi niekoľko predoperačných vyšetrení a následne je tak pripravený na samotný zákrok, ktorý môže podstúpiť v celkovej alebo lokálnej anestézii. Po zákroku sa odporúča mužom dodržiavať režim v pokoji, nenamáhať sa a nezdvíhať ťažké predmety. Odporúča sa dodržiavať sexuálna abstinencia a pravidelná hygiena. Pri prípadnej bolesti je lepšie, ak prikladáte chladivý gél na bolestivé miesto. Vyskytnúť sa môže aj prípadná infekcia, ale tej sa dá ľahko zabrániť. Ak máte zlý zdravotný stav alebo erektilnú dysfunkciu, operácia sa neodporúča.

Čo sa stane počas operácie?

Operácia prebehne po odbornej konzultácii s urológom, pacientove očakávania a potreby by mali byť naplnené tým, že počas operácie sa odstráni zo semenníkov nahromadená tekutina a plastickými úpravami sa zabráni jej ďalšej tvorbe. Samotná operácia neprebieha viacej ako štyridsať minút, no doba hojenia môže byť aj dva týždne. Operácia hydrokély je nenáročná, následne po nej je miešok fixovaný suspenzoromalebo náplasťou. Starajte sa o svoje zdravie a neváhajte kontaktovať lekára pri výskyte problémov.