Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Doplnky do auta, ktoré využívate každý deň

841 0

S blížiacou sa zimou do auta vkladáme zimnú výbavu. Niektoré doplnky do auta sú však potrebné nezávislé od počasia a ročného obdobia. Ktoré doplnky do auta máme na mysli?

Gumené rohože do auta

V zimných mesiacoch zachytávajú roztápajúci sa sneh z podrážok topánok, zvyšky posypovej soli a na jeseň lístie, ktoré sa nám nalepilo na podrážky topánok. Gumené rohože plnia ochrannú funkciu nezávisle od ročného obdobia a mal by ich mať každý majiteľ auta. V letných mesiacoch ich nahrádzame značkovými koberčekmi, no s príchodom zrážkových ročných období ich meníme za gumené rohože so zvýšenými okrajmi.

Vyrábajú sa presne na značku a model automobilu, preto keď budete kupovať nové, vždy v predajni povedzte akú značku auta máte, aký model a aj aký ročník. Môže sa stať, že pri rovnako aute, ale s iným rokom výroby nemusia rohože pasovať do oboch áut.

Gumová vanička do kufra

Máte problém s posúvaním sa vysypávaním nákupných tašiek v kufri? Vyriešiť to môžete skladacou bedničkou, ale aj dobrými gumovými vaničkami do kufra. Tieto vaničky sú protišmykové, čiže nielenže chránia obsah kufra pred znehodnotením, ale aj poťahový materiál kufra pred tekutinami, jedlom, či iným obsahom.

Opäť ich odporúčame kupovať podľa typu auta, modelu a ročníka. Gumové vaničky sú praktické a zároveň sa ľahko čistia ako gumené rohože do auta. Stačí ich vystriekať pod prúdom vody a v prípade väčšieho znehodnotenia ich vykartáčovať kartáčom.

Vône do auta

Ak chcete,aby vám auto krásne voňalo, kúpte si pekné, nie však príliš dráždivé vône do auta. Výber je naozaj veľký. Odporúčame vám kupovať skôr príjemné vône, nie príliš korenisté. Tie totiž dráždia dýchacie cesty.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.