Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Serie A – atraktívna aj vďaka slovenským hráčom

1.02K 0

Serie A sa stala na Slovensku mimoriadne sledovanou a v mnohých ohľadoch predbehla aj anglickú či španielsku najvyššiu súťaž. Tento nárast je spôsobený jediným faktorom – v Taliansku v súčasnosti pravidelne hrávajú dvaja špičkoví slovenskí futbalisti. K dlhoročnej osobnosti SSC Neapol Marekovi Hamšíkovi pribudol Milan Škriniar, ktorý podáva fantastické výkony v drese Interu Miláno. Fanúšik tak pri sledovaní zápasov Serie A získava nový rozmer, pretože v akcii vidí slovenských futbalistov v dresoch špičkových talianskych klubov s medzinárodným renomé. Taliansko sa kvôli týmto faktom stalo vyhľadávanou destináciou pri „futbalovej turistike,“ čiže pre ľudí, ktorí cestujú do iných krajín za účelom návštevy futbalových zápasov. Cestovanie na futbal je na Slovensku mimoriadne populárne a Taliansko patrí k top destináciám. Hráva tam totiž veľa kvalitných slovenských futbalistov a reprezentantov.

Zažiť milánske derby je niečo neopakovateľné

Lepšie raz zažiť, ako stokrát počuť. To platí pre milánske derby. Derby je v tomto prípade špecifické – AC Miláno i Inter Miláno totiž zdieľajú rovnaký štadión. V tomto zápase sú teda obaja doma a podľa fanúšikovských preferencií je pekne rozdelené aj divácke publikum. Rozdiel je len v tom, kto je oficiálne vedený ako domáci tím. V prípade, že je to AC, tak si kupujete vstupenky na AC Miláno, ak Inter, tak zase na Inter. Je to však naozaj vzrušujúci zážitok, pretože medzi klubmi panuje rivalita, no nie nenávisť. Sledovať tak môžete fanúšikovské „prekáračky,“ avšak obaja súperi si dokážu prejaviť rešpekt. AC aj Inter napriek nedávnemu ústupu z pozícií stále patria medzi najlepšie talianske mužstvá a v kádri oboch tímov nájdeme veľkú kvalitu. Jednou z opôr Interu je stopér Milan Škriniar, v súvislosti s ktorým sa spomína záujem najlepších európskych klubov. Dres AC navyše ešte nedávno nosil slovenský stredopoliar Juraj Kucka.

Najlepší futbal hrá Juventus

Väčšina slovenských fanúšikov si to nepriala, no treba to uznať – Juventus je kráľom Talianska. V poslednej sezóne zvádzal Neapol s Marekom Hamšíkom dlhý a tvrdý boj s Juventusom o majstrovský titul. Napokon tesne vyhrala „Stará dáma,“ ktorá bola blízko k úspechu v Európe, no po spornej penalte vypadla na štíte Realu Madrid. V súčasnosti platí, že v Turíne sa hrá v Taliansku najlepší futbal. Niet preto divu, že zájazdy na Juventus Turín patria medzi najžiadanejšie. Ak navyše hrá v Turíne Neapol s Marekom Hamšíkom, tak o zájazd je priam enormný záujem. Krásny štadión, pekné mesto a skvelý futbal – to ponúka zájazd na zápas Juventusu.

Serie A na vzostupe

Pred desiatimi rokmi talianska liga padala, teraz prudko rastie hore. Vyrovnalo sa čelo tabuľky, kde o titul môže bojovať Juventus, Neapol, AS Rím, Inter Miláno či Lazio Rím. Odpadli hluché zápasy a pribudli pekné góly. Vedeli ste, že v Serie A bol v posledných rokoch najvyšší priemer gólov na zápas v rámci Európy? Zájazdy do Talianska ponúkajú široké spektrum zážitkov, ktoré by mal na vlastnej koži okúsiť každý futbalový fanúšik. Môžete ísť na derby do Milána či Turína, prípadne spojiť futbal s turistikou v Ríme. Zápas medzi Laziom a AS tiež patrí k tým najväčším a najprestížnejším svetovým derby vôbec. A pokiaľ túžite spojiť kúpanie v mori s futbalom, poďte na juh Talianska či na Sardíniu, kde svoje zápasy hráva Cagliari. Dá sa očakávať, že Slovákov to pri cestovaní za futbalom bude lákať aj do Fiorentiny a Empoli. Dres Fiorentiny si totiž v novej sezóne oblečie Dávid Hancko a za Empoli bude hrávať najlepší strelec uplynulej sezóny našej ligy Samuel Mráz. A taký súboj Hancko vs. Hamšík, to určite bude stáť za pozretie.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.