Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Zlepšite si podmienky na bývanie vo svojom byte

925 0

Bývanie v byte má množstvo pozitív, avšak záleží od toho, akých susedov máte. Ak sa vám podarilo natrafiť na nepríjemných, hlučných susedov, ktorí okrem tohto robia aj neporiadok, život v byte môže byť nočnou morou. Ešteže však existuje možnosť zlepšiť si podmienky na bývanie. Niekedy môže pomôcť dohovorenie, niekedy však ani to.

Ako si zlepšiť podmienky na bývanie? Skúste zvukovou izoláciou a zlepšením akustických podmienok.

Akustické podmienky

Či už bývate v novom paneláku, alebo v starom postavenom ešte za čias komunizmu, veľmi dobre si uvedomujete, že akustické podmienky v byte nie sú také, aké by mali. Príčinou sú nekvalitné konštrukcie starých panelákov a príliš veľa presklenných plôch, ktoré zapríčiňujú zlé akustické podmienky. To všetko sa dá napraviť. Bude si to vyžadovať úpravy a prítomnosť firmy, ktoré sa špecializuje na odhlučnenie a akustiku, avšak všetko bude oveľa lepšie, ak vám firma zlepší akustické podmienky kvalitnejšou akustickou penou. Zvuk z rádia, televízora bude lepší a aj vy sa medzi sebou budete počuť bez zbytočných ozvien.

Kročajová izolácia, izolácia stien a stropu

Ak sa vám podarí zlepšiť akustické podmienky, nezabudnite na komplet celé odhlučenenie miestnosti. Pomôcť si môžete predovšetkým izoláciou stropu a podlahy. Práve toto by vám mohlo zlepšiť podmienky na bývanie. Uprednostňujte predovšetkým tenkú kročajovú izoláciu, ktorá má najnižšiu dynamickú tuhosť, malú hrúbku a samozrejme najvyšší výkon odhlučnenia.

Ak vám dohovory nepomohli, netrápte sa zbytočne volaním policajnej hliadky. Nebuďte zbytočne dlho v hlučnom prostredí a čím skôr si nájdite firmu, ktorá vám odhluční požadované časti domácnosti. Odporúčame vám zamerať sa hlavne na odstránenie zlých akustických podmienok, na izoláciu podlahy a na izoláciu stropu.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.