Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Akú výbavu potrebuje vaše dieťa, ak chce začať hrať futbal?

1.21K 0

Deti majú v dnešnej dobe rôzne koníčky. Niektoré baví hranie počítačových hier, iné zase rôzne druhy športov. Všetci sa však určite zhodneme na tom, že deti je najvýhodnejší pohyb, ktorý im pomáha k zdravému rastu a vývinu, ale tiež aj v sociálnej oblasti a v oblasti sebavedomia. Dnes však ale nikoho neprekvapí, že do každej pohybovej aktivity, ktorú dieťa vykonáva, treba vložiť úspory, ktoré sa spotrebujú na výstroj, alebo príslušenstvo.

Za vybavenie na aké športy si priplatíte?

Je všeobecne známe, že azda najviac si priplatíte za výstroj a za vybavenie na zimné športy. Tam sa radí napríklad zjazdové lyžovanie, hokej alebo krasokorčuľovanie. O niečo lacnejšie vás budú stáť letné športy, ktoré sú trochu lacnejšie ako tie zimné. Bavíme sa teda napríklad o atletike, futbale, alebo volejbale.

V prvom rade sa však treba riadiť tým, čo preferuje vaše dieťa. Treba dať na jeho názor a preferencie. Pretože vyvíjanie nátlaku na zmenu jeho preferencií častokrát prináša viac zla ako úžitku. V dnešnej elektronickej dobe by sme mali predovšetkým uvítať detský záujem o akýkoľvek šport a podporiť ho v ňom.

Futbal sa stal trendom a hrať ho chce každý!

A je to naozaj pravda. Futbal sa stal naozajstným trenom u detí. Spájajú si ho s mnohými významnými hráčmi sveta. Ak má záujem o futbal aj vaša ratolesť a vy by ste chceli vedieť, čo bude potrebovať, alebo koľko vás to bude stáť, my vám radi poradíme. U začiatočníkov sú potrebné najmä turfy na umelú trávu, brankárske rukavice a čo je najhlavnejšie futbalová lopta. Dôležité tiež je, aby si vaše dieťa aspoňpárkrát tento šport zahralo, aby vedelo, že ho naozaj baví. Potom sa teda tiež vykryštalizuje aj jeho hráčska pozícia. Teda či sa bude nachádzať v útoku, v obrane, alebo sa z neho stane brankár. Aj podľa toho budete voliť správne príslušenstvo, ktorým ho treba vybaviť.

Do kvalitného vybavenia treba investovať aj pri futbale

Kvalitné vybavenie je základom každého športu. Výnimkou nie je ani šport detí. Aj tie potrebujú kvalitnú výstroj či pomôcky na to, aby sa im hralo dobre a hlavne bezpečne. Za turfy na umelú trávu dnes zaplatíte od 50 do niekoľko sto eur. No pohodlie a bezpečie vášho dieťaťa pri hre je vždy na prvom mieste. Futbalové lopty sa pohybujú v cenách od 10 do 20 eur. No a pokiaľ sa vaše dieťa profiluje na pozíciu brankára budete potrebovať hlavne brankárske rukavice, ktoré vás budú stáť v závislosti od kvality od 10 aj do vyše 100 eur. Treba však poznamenať, že v porovnaní s inými športmi vás vyjdú futbalové pomôcky v celku lacno. Dobrý pocit však budete môcť mať aj z radosti vašich detí a aj z ich aktívneho pohybu, za ktorý sa im odvďačí nielen ich telo ale aj ich psychické zdravie.