Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Najlepšia starostlivosť o diabetika

754 0

Máte v rodine diabetika, poprípade ste ním vy sami? V tom prípade ste tu správne. Prinášame vám prehľad o tom, ako by mala vyzerať tá najlepšia starostlivosť pre diabetika. Rady a tipy, ktoré vám zaručene pomôžu!

V súčasnosti trpí na cukrovku nespočetné množstvo ľudí. To číslo sa pohybuje až v okolí 450 miliónov, čo je skutočne veľmi zlé. Cukrovka má množstvo príčin. Pridružené ochorenia, stres či zlá životospráva. To všetko sú faktory vzniku tohto ochorenia.

Aká je najlepšia starostlivosť o diabetika? Pravdepodobne taká, kedy udržíte hladinu cukru v krvi na normálnej krivke. Dôležitá je prevencia, o ktorej sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

Pravidelne si merajte cukor

Ak trpíte cukrovkou, určite viete, že by ste si mali neustále sledovať hladinu cukru v krvi. K tomu vám dopomôže glukomer, ktorý zaznamenáva všetky dôležité hodnoty pre diabetika. Cukor sa odporúča merať vždy ráno nalačno a následne aj po najedení, aby ste si porovnali hodnoty. Vďaka tomu budete vedieť povedať aj vášmu ošetrujúcemu lekárovi približné hodnoty za celú dobu.

Neustále sa hýbte

To, že máte cukrovku neznamená, že sa teraz máte prestať hýbať. Je dôležité, aby ste pohyb nezanedbávali. Pravidelne sa hýbte a každý deň choďte minimálne na prechádzku do prírody. Zdravotnícke pomôcky pre diabetikov ponúkajú na predaj aj špeciálne vložky do topánok či ponožky, ktoré obsahujú veľkú rozťažnosť.

Jedzte zdravo

Je na čase, aby ste si napravili jedálniček. Zahrňte tam jedlá s vysokým obsahom vitamínov a minerálnych látok. Vyhýbajte sa sladkému a sladkým nápojom. Rozhodne dodržujte pravidelný pitný režim, a to 2 až 3 litre čistej vody denne. Jedzte v pravidelných intervaloch. Odporúča sa päť jedál denne.

Vďaka takejto starostlivosti udržíte svoj zdravotný stav v norme, pričom sa v niektorých prípadoch stalo, že dôsledkom takýchto opatrení ľudia nemuseli brať ani tabletky či pichať si inzulín.