Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Cestujte výhradne len s cestovným poistením

985 0

Letné obdobie sa nám síce už skončilo, koncom roka si však budete môcť objednávať prvé letné dovolenky leta 2019, ktoré budú výrazne lacnejšie ako počas hlavnej sezóny. Okrem výberu cestovnej kancelárie a dovolenky sa sústreďte aj na výber cestovnej poisťovne, ktorá by vám mala poskytnúť cenovo najvýhodnejšie cestovné poistenie.

Celoročné cestovné poistenie

Slovákom príde cestovné poistenie zbytočné, ale v situáciach, kedy prídu o batožinu, alebo sa im stane úraz, by cestovné poistenie potrebovali. Ak sa vám nechce vybavovať cestovné poistenie pred letnou dovolenkou, lyžovačkou a pred predĺženým víkendom, vybavte si celoročné cestovné poistenie. Poistenie uzatvoríte jedenkrát a získate tak rozsiahlu poistnú ochranu na komplet celý kalendárny rok. Platí na celom svete a zahŕňa liečebné náklady, stratu batožiny, úrazové poistenie, poistenie pátrania a záchrany, poistenie zodpovednosti za škodu.

Poistenie na letnú dovolenku

Ak cestujete za hranice len cez letné mesiace, postačí vám poistenie na dovolenku. Určite si nechcete pokaziť dobrý dojem z dovolenky a chcete si ju užiť čo najviac. Bez poistného krytia a v prípade nepríjemnosti ako napríklad úraz, či odcudzenie batožiny, to pocíti najmä váš účet a peňaženka. Za tých pár eur za cestovné poistenie sa to neoplatí riskovať. Nikdy neviete čo sa môže prihodiť a práve preto je dobré, aby ste boli na takéto nepríjemné situácie vopred pripravení – teda skôr, ako do cudzej krajiny priletíte.

Môžete si ho vybaviť aj online

Pre zaneprázdnených dovolenkárov máme fantastickú správu. Na Slovensku máme viaceré cestovné poisťovne, ktoré podnikajú aj na internete a umožňujú takýmto typom ľudí zajednať cestovné poistenie aj prostredníctvom internetu, čiže online. Jednou z takýchto poisťovní je aj Európska cestovná poisťovňa, ktorú nájdete na web stránke, ktorú si ľahko zapamätáte – na stránke europska.sk. Na tejto stránke si vyberiete konkrétny typ poistenia, vyplníte formulár a nemusíte nikam ísť a čakať v radách. Všetko vybavíte z pohodlia svojho domova. Počas jesene využijete najmä poistenie na hory, kedy je počasie menej stabilné a hrozí riziko úrazu. Ak ste milovníkom zimných športov, z ponuky Európskej cestovnej poisťovne vás zaujme poistenie na lyžovačku.

Užite si voľný čas mimo domova a chráňte sa kvalitným cestovným poistením.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.