Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Lákavá Sardínia ako stvorená na dovolenkový oddych

1.2K 0

Sardínia – to je vysnívaná destinácia mnohých Slovákov počas letnej dovolenkovej sezóny. Ostrov v Stredozemnom mori, ktorý územne spadá pod Taliansko, je akýmsi skrytým diamantom nachádzajúcom sa na južnom cípe Európy. Neveľký ostrov ponúka nádherné romantické zákutia, priam ako stvorené pre novomanželov na svadobnej ceste či rodiny s deťmi. Najvýznamnejším centrom Sardínie je mesto Cagliari, kde sa mimochodom hrá aj najvyššia talianska futbalová liga Serie A. Dovolenka na Sardínii však zrejme nebude o futbale, i keď páni by si zrejme nejaký zápas veľmi radi pozreli. Pobyt na Sardínii je predovšetkým o parádnom relaxe, pri ktorom necháte slovenské starosti doma za hlavou a oddáte sa lúčom slnka a šumu mora. Vyberať si naozaj budete mať z čoho.

Sardínia: Zdroj: https://pixabay.com/cs/cala-goloritz%C3%A8-sardinie-2277644/

Čarovné pláže Sardínie

Na Sardínii sa nachádzajú desiatky čarokrásnych pláží. Keďže sa jedná o ostrov v Stredozemnom mori, veľká väčšina pláží je piesočná. To môže byť lákadlom pre tých, ktorí doteraz chodili na Jadran, no miesto kameňov preferujú skôr piesok. Poďme sa pozrieť na tie najkrajšie pláže na Sardínii. Veľmi obľúbená a turistami vyhľadávaná je „ružová pláž,“ po taliansky nazývaná Spiagga Rosa. Prečo ružová? Pretože piesok má ružovú, romantickú farbu. Túto pláž rozhodne odporúčame zaľúbeným párom či čerstvým novomanželom. Ak máte radi prírodu a chcete vidieť niečo netradičné, zaujímavé, môžeme odporučiť pláž Cala Luna. Tá sa nachádza v nádhernej, pokojnej zátoke. Je však obkolesená hneď niekoľkými jaskyňami. Takže z návštevy pláže si môžete urobiť nečakaný a rozhodne zaujímavý dobrodružný výlet do neďalekých jaskýň.

Fantastické talianske jedlo

Taliansko je tak obľúbené aj vďaka fantastickému jedlu. Kto by nemiloval originálnu taliansku pizzu či cestoviny. Sardínia má ako ostrov svoje špecifické jedlá, ktorými je charakteristická. Prekvapením pre bežného turistu je fakt, že Sardínia je síce ostrov, no viac než ryby sa tu konzumuje jahňacie či bravčové mäso. Medzi domácimi totiž prevláda silná tradícia pastierstva. Pokiaľ prídete do reštaurácie, tak nezostaňte prekvapení, že vám personál ponúkne dva jedálne lístky – jeden na ryby a druhý na mäso. Určite odporúčame chutný domáci chlieb a jedlá z voňavej zeleniny, akú na Slovensku jednoducho nekúpite. Ako je v krajine tradíciou, pri varení sa vo veľkej miere uplatňuje olivový olej, cesnak, bylinky a samozrejme aj tradičné miestne olivy. Len pozor na to, aby ste to s objednávaním jedla neprehnali, pretože na Sardínii sú absolútne bežné aj niekoľkochodové, bohaté večere zložené z rôznych variácií jedál. Talianska kuchyňa je naozaj fantastická a reštaurácie na Sardínii jej robia výbornú vizitku. Najete sa tam skutočne kráľovsky, pričom v porovnaní s cenami na severe krajiny či v Ríme aj podstatne lacnejšie.

Plán alebo spontánny nápad?

Nemáte už na to v práci nervy a chcete vypadnúť na predĺžený víkend k moru? Na prvý pohľad ťažšie realizovateľný plán, v skutočnosti však niečo, čo je vďaka ponukám dovoleniek na Sardínii úplne reálne a možné. Na Sardíniu každoročne letia stovky slovenských turistov. Pokiaľ neradi plánujete, môžete si dopriať výhodnú ponuku last minute dovolenky na ostrove Sardínia. A tu do hry vstupuje ten moment prekvapenia a adrenalínu. Zo dňa na deň sa môžete rozhodnúť, že sa zbalíte a využijete cenovo výhodnú ponuku last minute. Len nezabudnite, že kufre treba mať preventívne už vopred zbalené. Potom už len stačí na internete sledovať ponuku last minute, vybrať si svoj pobyt, na ktorom bude práve perfektná cena, a odletieť na Sardíniu. Na tomto čarokrásnom ostrove sa vám určite bude páčiť a parádne si oddýchnete od všetkého stresu.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.