Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Pomôžeme vám vybrať si z ponuky moderných sedačiek

969 0

Každá obývacia izba má sedaciu súpravu. Pri ich výbere sa častokrát zapotíme, pretože výber býva väčšinou bohatý, no zároveň nechceme natrafiť na nekvalitnú sedačku, ktorá sa po pár rokoch rozpadne. Keď sa už rozhodneme kúpiť si novú sedačku, nemali by sme hľadieť na ceny, ale na niečo úplne iné.

Ak teda plánujete kúpu novej sedačky, pomôžeme vám vybrať si z ponuky moderných sedačiek tú, ktorá vám bude vyhovovať.

Všímajte si veľkosť sedačky

Pri výbere modernej sedačky si všímajte predovšetkým jej veľkosť. Každý z nás m veľkosť obývacej izby inú. V rodinných domoch býva zväčša podstatne väčšia ako v panelákových bytoch. V niektorých panelákových bytoch, napríklad v jednoizbových, či garzónkach, sú majitelia nútení kúpiť si pohovky. V rodinných domoch si zase môžu dovoliť veľké účkové sedačky.

Veľkosť sedačky je dôležitá a preto si pri výbere novej všímajte predovšetkým toto.

Pri výbere sedacej súpravy si zistite, či je možné sedačku rozdeliť na viac častí. Práve rozloženie sedačky na viac častí vám umožní prejsť dverami a uľahčiť tak manipuláciu. Sedačka musí byť po rozložení takých rozmerov, aby ste s ňou prešli cez vchodové a interiérové dvere priamo do obývačky.

Farebné prevedenie a materiál

Po výbere správnej veľkosti si vyberajte vhodné farebné prevedenie a materiál. Farebné prevedenie odporúčame vyberať skôr neutrálne. Ak vám veľkosťou vyhovujú rohové sedačky a hľadáte vhodné farebné prevedenie, uprednostňujte sivé, hnedé, čierne, či béžové sedacie súpravy. Výrazné farby nie sú vhodné do moderných interiérov. Príliš kričia a vy k nim budete musieť prispôsobiť komplet celé vybavenie obývačky – predovšetkým dekorácie.

Dávajte si pozor, aby vám farba sedacej súpravy ladila s farbami stien, kobercov a v prípade ak máte tak aj závesov.

A aký poťahový materiál uprednostňovať? Rozhodne kvalitnú kožu, mikroplyš, mikrovlákno, alebo aj žakar.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.