Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Zdravý životný štýl školákov podporia aj vhodné školské tašky

621 0

Dôraz na zdravie svojich detí kladie snáď každý rodič. Snažíme sa dieťa obliekať tak, aby sa nenachladilo. Dbáme na jeho zdravú výživu či dostatok pohybu. Ale napadlo vás, že vášmu dieťaťu môže uškodiť výber nesprávnej školskej tašky?

Pre zdravý vývoj našich detí je dôležitý správny výber školskej tašky. Deti nosia do školy veľmi veľa vecí a hmotnosti plnej aktovky už u prváčikov sa diví nejeden rodič. Školské tašky preto musíme vyberať s dôrazom na ich schopnosť dieťaťu odľahčiť. A neplatí to len pre školské tašky pre prvákov, ale aj pre staršie deti. Školské tašky musia byť odľahčené a ergonomické. Iba také nepoškodia pohybový aparát detí, čo sa môže prejaviť hneď, ale tiež až po rokoch, v dospelosti. Kvalitné školské tašky ponúka firma STIL. Jej sortiment nájdete v takmer každom lepšom papiernictve v oddelení s darčekovým balením.

Ako vybrať školské tašky pre prvákov

Školské tašky do prvej triedy dostávajú deti často s predstihom. Niekedy až s polročným, na Vianoce, alebo pozdejšie, napríklad k narodeninám. Potrebujú k nim kompletnú výbavu, takže vyberáme také, ku ktorým sa dajú dokúpiť doplnky v podobe peračníku, vrecúška na prezuvky, obalu na zošity, niekedy aj krabičky na desiatu. Zásterky, peňaženky a kufríky bývajú ďalším vybavením. Dieťa tak dostane krásnu zostavu v jednotnom dizajne. Tieto školské tašky vydržia deťom zhruba do tretej či piatej triedy. Potom sa budete musieť poohliadnuť po iných.

Školské tašky pre tretiakov sa už líšia dizajnom. Školské tašky pre piatakov ešte viac. Staršie deti už majú iné požiadavky na vzhľad školskej tašky. Zmenili svoje záujmy, kamarátov aj štýl. Nebráňte sa tejto investícii. Nevhodná taška u dieťaťa sa môže kľudne stať dôvodom šikany, alebo toho, že dieťa nezapadne do kolektívu.