Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Splňte si sen o novom bývaní

886 0

Napriek tomu, že dnes žijeme v uponáhľanom svete, kedy nemáme čas ani na voľnočasové aktivity, záujem mladých rodín o vlastné nehnuteľnosti rastie. Aj keď patríme ku krajinám, kde deti využívajú mama hotel veľmi dlho, záujem o osamostatnenie sa stále neklesá. Jediným problémom, ktorý komplikuje cestu za vlastným bývaním, sú finančné prostriedky, nedostatok pozemkov a v neposlednom rade aj vysoké ceny pozemkov.

Ak si chcete splniť sen o novom bývaní, vyberte si konkrétny projekt rodinného domu.

Firmy, ktoré vytvárajú katalógové projekty domov

Ak máte pozemok a chcete si splniť sen o vlastnom bývaní, nekomplikuje si to hľadaním firmy a architektov, ktorí by vám naprojektovali a postavili váš rodinný dom. Na Slovensku máme firmy, ktoré vytvárajú katalógové projekty obytných domov, z ktorých si môžete vybrať najzaujímavejšie projekty domov, z ktorých si nakoniec vyberiete jeden – ten, ktorý chce mať.

Vyhnete sa tak zdĺhavému projektovaniu rodinných domov a môžete sa okamžite pustiť do stavby. Pri každom jednom projekte je uvedená nielen cena projektu, ale aj cena na kľúč, čiže ak by ste mali záujem, aby vám táto firma postavila aj tento rodinný dom, ktorý ste si z katalógových projektov vybrali, je tu tá možnosť. Všetko budete mať bez starostí. Firma vám do rúk po postavení vloží kľúče a vy tak budete môcť bývať takmer okamžite.

Projekty nízkoenergetických domov

Keďže ceny energií bude v budúcnosti pravdepodobne stúpať, viaceré rodiny sa zaujímajú o stavbu pasívnych, energetických úsporných rodinných domov. Čoraz väčší tlak spoločnosti nás núti premýšľať aj nad stavbou moderných nízkoenergetických domov. Jedná s o domy, kde spotreba energie je najnižšia zo všetkých. Na projektovanie nízkoenergetických domov treba nielen viac času, ale aj dôkladnú prípravu. Treba zvážiť výber materiálu konštrukcie, orientáciu na svetové strany a je nutné zabezpečiť aj spätné získavanie tepla, čiže rekuperáciu.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.