Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Plánujete ísť toto leto na turistiku do Tatier? Toto by vám nemalo chýbať vo výbave

905 0

Letná turistická sezóna v Tatrách sa vždy začína oficiálne až v polovici júna. Väčšina turistov sa už nevedelo dočkať, kedy príde tento dátum. Keďže už začína júl, letná turistická sezóna v Tatrách sa nám pomaly, ale isto rozbieha.

Ak plánujete ísť toto leto na turistiku do Tatier, čo by vám nemalo chýbať vo výbave?

Ďalekohľad

Vyjsť so vyšších nadmorských výšok vám prinesie krásne výhľady. Ak sa však chcete detailnejšie zadívať na štíty a ich okolie, potrebujete dobrý zoom. Odporúčame vám preto brávať si so sebou funkčné ďalekohľady, ktoré im umožnia vidieť aj vzdialenejšie objekty, ako napríklad stádo kamzíkov, či dokonca lesnú zver.

Dostatok pitnej vody

Pitný režim je v horách dôležitých a nepodceňujte ho ani v prípade, že si vyberiete turistickú trasu, po ktorej sú horské chaty. Doplniť vodu si môžete aj v horských bystrinkách. Nikdy však neviete, či práve tá, ktorú poznáte a viete o nej náhodou nevyschla. Leto býva aj v Tatrách posledné roky horúce, preto odporúčame každej osobe, aby si brávala aspoň dva litre tekutín – ideálne čistej pitnej vody.

Pršiplášť

Počasie sa v horách mení každú chvíľu, preto buďte na všetko pripravený a vezmite si so sebou aj pršiplášť. Ten vám pomôže chrániť šatstvo pred veľkým množstvo zrážok, ktoré bývajú na horách intenzívnejšie.

Turistická mapa

Môžno sa vám zdá, že ak idete po turistických značkách, nemôžete sa stratiť. Vždy je lepšie mať v batohu turistickú mapu, na ktorej máte časy trvania trasy medzi jednotlivými medzibodmi. Ak nebudete mať mapu, na niektorých trasách ľahko môžete zísť s chodníka a nakoniec sa stratíte a nebudete vedieť kde ste. Môžu vás síce zachytiť fotopasce, avšak, ako popíšete, kde ste zišli z chodníka?

Nikdy si do hôr nezabudnite vziať toto vybavenie a hlavne dávajte pozor a nepreceňujte svoje schopnosti.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.