Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Máte zlé skúsenosti s kúpou dámskych kabeliek? Poradíme vám, na čo sa pri výbere kabelky zamerať

927 0

Každá žena ich chce mať doma veľa. Kabelky sú módny doplnok, ktorý môžu skombinovať s pohodlnými mikinami, ale aj elegantnými spoločenskými šatami.

Ak ste doposiaľ nemali dobré skúsenosti s kabelkami a viackrát sa vám stalo, že sa vám nová kabelka po pár noseniach znehodnotila, poradíme vám, na čo sa pri výbere kabelky zamerať.

Kvalitné ramienka

Ak si plánujete kúpiť crossbody kabelku, či väčšiu kabelku do práce, potrebujete, aby nová kabelka mala kvalitné ramienka. Ramienko musí byť z kvalitnej pevnej látky, ideálne však kožené. Kvalitné ramienka sú nastaviteľné a žena si ich môže prispôsobiť podľa potreby.

Kvalitná koža zvládne väčšiu záťaž a vy sa tak nemusíte báť, že by sa vám mimo domova toto ramienko roztrhlo.

Kvalitné ramienka majú aj moderné talianske kabelky. Talianska móda je neodolateľná a mnohé ženy si nevedia predstaviť, že by nosili iné kabelky ako talianske kabelky. Cítiť z nich eleganciu a zároveň poskytnú dostatok priestoru na osobné veci ženy.

Materiál zvršku a podšívky

Aby vám kabelky mohli robiť spoločnosť dlhé roky, uprednostňujte pred syntetickým materiálom práve kožu. Pravá koža (nie koženka!) je trváca, nadčasová a aj malé nedostatky dokáže premeniť na prednosti. Najkrajšie kožené kabelky sú kabelky z hrubej kože. Je pevná, prekrásna a odolná, čo z nej robí kvalitný materiál na výrobu moderných kabeliek, či už pre dámy, alebo pre pánov.

Pri výbere novej kabelky však zohľadňujte aj kvalitu podšívky. Materiál musí byť pevný, ľahko udržiavateľný a spoje musia byť kvalitne zošité, aby sa neznehodnotili používaním.

Farba

A na záver by ste mali zohľadňovať farebné prevedenie kabelky. Ak preferujete skôr elegantný štýl, môžete siahnuť po farebných kabelkách. Odporúčame predovšetkým bordovú, horčicovú, petrolejovú, mätovo zelenú, alebo aj púdrovú.

Ak nosievate farebnejšie oblečenie, siahajte skôr po farebne neutrálnych kabelkách – svetlosivá, čierna, béžová, smotanová, či hnedá.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.