Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Chceli by ste modernizovať obývačku? Poradíme vám, na čo sa zamerať

962 0

Každý z nás v nej cez sviatky strávil najviac času. Obývačka je miestnosť, kde je televízor, kde sa všetci stretávame a kde prijímame návštevy a práve preto by mala byť táto miestnosť najväčšia a zároveň moderne zariadená. Veď to, ako je zariadená obývačka, vytvára celkový dojem o celej domácnosti.

Ak chcete modernizovať obývačku a nebojíte sa ani väčších zásahov, poradíme vám, na čo sa zamerať.

Zníženie stropu

Ak sa vám klasický luster nepozdáva a chceli by ste modernejší strop, buď si zvolíte nový obklad, alebo si dáte znížiť strop. Zníženie stropu, resp. vytváranie podhľadov môžete vytvoriť pomocou kvalitnejšieho sadrokartónu. Má výbornú zaťažiteľnosť, trvanlivosť, zabezpečí zvukovú izoláciu a zabezpečí pekné bývanie. Montáž kvalitného sadrokartónu však zverte skúsený majstrom, ktorý sa tomu rozumejú a ktorý vám vytvoria sadrokartónovú konštrukciu, ktorý vám zníži strop a umožní vám splniť si sen o bodových svetlách.

Obklad stien

Ak chcete oživiť steny, odporúčame vám investovať do drevených obkladov, alebo kamenných obkladov. Kameň a drevo sú kvalitnými a hlavne nadčasovými materiálmi, takže nemusíte mať obavy, že by tento obklad by už o pár rokov nebol moderný.

Pri stavbe rodinných domov sa používajú OSB dosky. Jedná sa o konštrukčný obklad a sú veľmi obľúbené. Pri obklade stien sa ale hlavne drevené dosky určené priamo na steny, stropy.

Vyberte kvalitný kamenný obklad zlaďte ho k farbám stien.

Závesy

V prípade modernizácie obývačky odporúčame vymeniť záclony za závesy. Vymeňte garniže so záclonami za moderné dlhé závesy až po zem z kvalitnej nekrčivej látky. Závesy opticky predĺžia obývačku, zmodernizujú ju a hlavne dokážu v prípade potreby vytvoriť intímnu atmosféru.

Okrem zníženia stropu, obkladu stien a závesov odporúčame kúpiť nové neutrálne farebné vázy, sošky a pridať viac živých kvetov.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.