Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Tipy ako si vybrať dobrý smartfón

952 0

Hneď ráno, keď sa zobudíme, po nich siahame. Výrazne nám uľahčujú život, no zároveň si uvedomujeme, že sú veľkými požieračmi času. Trávime na nich niekoľko hodín, používame ich pri práci a umožňujú nám byť v kontakte s priateľmi. Smartfóny sú dôležitou súčasťou našich životov a svoj vlastný smartfón majú už aj deti na základných školách.

Ako si ale vybrať dobrý smartfón?

Značka

Ak ste doposiaľ mali dobré skúsenosti s konkrétnou značkou mobilných telefónov, nemá zmysel hľadať iné značky. Medzi najpoužívanejšie mobily a najvyhľadávanejšie značky patrí značka mobilov Huawei, ktoré sú výkonné, cenovo dostupné a každý rok prinášajú nové a nové výkonnejšie modely. Medzi najkvalitnejšie modely radíme mobily Huawei P Smart, Huawei P30 Pro, Huawei Mate 20, Huawei P30 lite.

Rozhttps://www.marzo.sk/xiaomilíšenie

Ak na mobile pozeráte videá, či občas aj filmy, odporúčame vám prihliadať hlavne na rozlíšenie. Pri mobiloch sa stretneme najčastejšie s troma rozlíšeniami. Prvé je HD (1280×720). Je to najmenej používané rozlíšenie. Najpoužívanejším rozlíšením je Full HD (1920×1080). Najväčšie rozlíšenie majú smartfóny tých najvyšších cenových kategórií. Jedná sa o rozlíšenie WQHD (2560×1440). Posledné menované rozlíšenie má ale najvyššiu spotrebu.

Kvalitné rozlíšenie ponúkajú aj lacnejšie mobily Xiaomi, čínskej spoločnosti špecializujúcej sa na cenovo dostupné smartfóny.

Procesor a operačná pamäť

Pri výbere smartfónov sa sústreďujte aj na procesor a operačnú pamäť. Čo sa týka procesorov, čím viac jadier majú procesory, tým sú kvalitnejšie. Viacerí predajcovia mobilných telefónov a hlavne smartfónov odporúčajú smartfóny so štvorjadrovým procesorom a frekvenciou minimálne 1,4 GHz.

Aby sme si lepšie vedeli predstaviť, čo to vlastne je operačná pamäť, predstavte si ju ako niečo, čo slúži ako úložisko bežiacich procesov a súborov. Výrazne ovplyvňuje plynulosť a rýchlosť systému. Čím väčšia je operačná pamäť, tým viac aplikácií môže byť aktívnych.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.