Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Jazdite počas zimy bezpečne na cestách

891 0

Aj keď už máme druhú polovicu novembra za sebou, v mnohých lokalitách na Slovensku to vôbec nevyzerá, ako mala prísť zima. Teploty stúpajú vysoko nad priemery a preto je len otázkou času, kedy udrie zima v plnej sile.

Ak jazdievate každé ráno do práce auto, pripravte sa už teraz na zimu a jazdite počas zimy bezpečne.

Nezávislé kúrenie

Studený volant a studený interiér auta počas mrazivých rán nie je príjemný snáď pre žiadneho vodiča. S touto situáciou sa však dá vysporiadať, a to tak, že si dáte spraviť nezávislé kúrenie. Nezávislé kúrenie, napríklad od Pandory, ponúka úplne iný rozmer. Pomocou diaľkového štartu a možnosti kontrolovať si interiérovú teplotu v aute bez toho, aby ste sa k autu priblížili, vám ponúka jedine nezávislé kúrenie Pandora.

Už nikdy viac nemusíte prísť do studeného interiéru auta a môžete si užívať príjemnú teplotu aj cez najchladnejšie dni. Výhodou pre vás bude, že z čelného skla a z ostatných skiel začne stekať sneh, ktorý počas noci napadol na auto. Vyhnete sa tak aj odhŕňaniu veľkého množstva snehovej pokrývky.

Zamŕzanie dverí

Nemôžete sa ráno dostať do auta? Pravidelne si striekajte na gumové tesnenia dverí silikónový sprej na tesnenie dverí. Takto nebudete mať problém dostať sa ráno do auta a zároveň sa budete môcť bez problémov z neho dostať. Ak je silný mráz, zamŕzanie dverí je pravdepodobné aj u nás, preto sa na to pripravte už pred úderom silných mrazov.

Zabezpečenie vášho auta by malo byť pre vás prioritou, vrátane ochrany gumových tesnení dverí.

Metlička, fólia na predné sklo a povinná zimná výbava

Ak nemáte nezávislé kúrenie, zaobstarajte si metličku, fóliu na predné sklo a ostatnú povinnú zimnú výbavu, zaobstarajte si ju čím skôr. Nezabúdajte hlavne na metličku a škrabku na sklo. Práve tieto dve posledné menované počas zimy najviac využijete.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.