Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Posteľ, z ktorej sa vám nebude chcieť ani vstať

1.21K 0

Správna posteľ teší telo aj oči, a ak je kvalitná, tak aj celé roky. Na čo myslieť pri výbere nábytku do spálne, aby bola tým správnym útočiskom?

V labyrinte spálňového nábytku

Dôležité pri výbere nábytku do spálne je vedieť, čo chceme. Ak si len tak bez rozmyslu začneme prezerať širokú ponuku nábytkárstiev, veľmi ľahko sa stane, že sa nám zrazu bude páčiť úplne všetko a nebudeme si z veľkej kopy ani vedieť vybrať. Premyslite si preto, v akom farebnom tóne sa má niesť vaša spálňa, a tomu prispôsobte aj posteľ a ostatný nábytok. Farbu stien či koberec môžete po čase zmeniť, ale nábytok vám s veľkou pravdepodobnosťou bude slúžiť aj desať a viac rokov. Vyberajte radšej nadčasové kúsky, najlepšie štýlovo nevyhranené, ktoré sa len tak neznepáčia len preto, že ich má každá druhá domácnosť. Okrem dizajnovej stránky by vás mala zaujímať aj tá praktická – teda či sa v spálni nachádza dostatok úložného priestoru.

Postele, čo všetko ukryjú

V súčasnosti nám dostatok úložného priestoru poskytnú aj naše postele. Či sa rozhodnete pre masív, kovové alebo čalúnené postele, väčšina z nich už ponúka celkom pekný úložný priestor na periny alebo všetko, čomu ste nenašli miesto v skrini. Úložný priestor možno vytvoriť aj umelo, pridaním zásuvky pod posteľ, v tomto prípade je ale dobré veci chrániť pred náletmi prachu. A ako si vybrať tú najlepšiu posteľ? Riadiť sa môžete podľa rôznych kritérií – či hľadáte posteľ s matracom a roštom, alebo si ich chcete dokúpiť podľa vlastných požiadaviek (zdravotné matrace, polohovacie rošty a matrace, zónové matrace atď.). Každý preferuje inú tvrdosť matraca, niekto hľadá na manželskú posteľ miesto jedného dva matrace, ktosi chce spať na vysokej posteli s ozdobným čelom, inému stačí nižší variant. Pri výbere postelí sa jednoducho musíme riadiť naším telom a zvyklosťami.

Ten najlepší nábytok do vašej spálne

Aký nábytok by vo vašej spálni určite nemal chýbať? Okrem postele sú to určite nočné stolíky, ktoré dnes už tak klasicky nevyzerajú. Každý si totiž k posteli prisunie to, čo mu najviac vyhovuje, a nemusí to byť masívny stolík, ale i úplne nenápadná skrinka či menšia stolička bez operadla. Okrem stolíkov je potrebné kreslo, taburet alebo lavica na odkladanie oblečenia či posteľnej prikrývky a vankúšov potom, čo večer pripravíte posteľ na spanie. Z ponuky skríň vás môžu zlákať vešiakové alebo policové, so zrkadlom či bez. Na uskladnenie bielizne najlepšie poslúžia komody so zásuvkami, kde si všetko nájde svoje pevné miesto. Vytvoriť spálňu snov nemusí byť vôbec ťažké.

 

Napíšte komentár

Your email address will not be published.