Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Aké problémy riešia ženy v oblasti intímnych partií?

368 0


Zdravotné komplikácie sa nevyhýbajú ani ženským intímnym partiám. Medzi časté patrí vaginálna mykóza a žltý výtok.

Vaginálna mykóza

Inak aj kandidóza alebo vaginálna kvasinková infekcia je zdravotná komplikácia, za ktorou stoja kvasinky candida albicans. Kvasinky sa v našom tele vyskytujú bežne, v primeranom množstve. Akonáhle však dôjde k ich premnoženiu, vzniká problém. V oblasti intímnych partií sa objavuje opuch, pálenie či svrbenie v oblasti pošvy a môže sa objaviť aj hrudkovitý výtok, bolesť pri močení alebo pohlavnom styku, opuchy v oblasti intímnych partií.

Dôvody vzniku vaginálnej mykózy

Kvasinky Candida majú rady kyslé prostredie. Eliminujte teda konzumáciu potravín, ktoré majú vysokú aciditu. Vyhýbajte sa konzumácii jednoduchých cukrov, pretože je to výživa pre kvasinky. Rovnako tak biela múka a produkty z nej. Samozrejme má negatívny vplyv aj konzumácia alkoholu alebo fajčenie.
Šikovným pomocníkom sú produkty značky GYNELLA®.
Medzi príčiny týchto zdravotných komplikácií patrí aj nedostatok pohybu a stres. Aj tieto faktory vytvárajú dokonalé prostredie na množenie kvasiniek.
Pozor si dajte aj na vhodné oblečenie. Predovšetkým spodná bielizeň by mala byť priedušná. Vhodné nie je ani oblečenie, ktoré je tesné.

Žltý výtok

Výtok z pošvy je prirodzený jav. Pomáha udržiavať v pošve zdravé prostredie a chráni proti nežiaducim infekciám. Okrem toho pošvu prirodzene zvlhčuje. Bežný výtok má belavú alebo číru farbu, je vodnatý a nesmie zapáchať. Akonáhle sa však zmení jeho farba alebo konzistencia, nastáva problém. Ak má tvarohovitú alebo hrudkovitú konzistenciu, ale ak žltý výtok, mali by ste navštíviť lekára. Vo väčšine prípadov je to známka gynekologického zápalu. Medzi pôvodcov týchto ťažkostí sa, vo väčšine prípadov, radia baktérie.