Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

6 univerzálnych spôsobov, ako vylepšiť vaše komunikačné schopnosti

1.05K 0

Jedno anglické príslovie hovorí, že každý musí veslovať takým veslom, aké má. To znamená, že človek sa musí uspokojiť s tým, čím bol obdarený. Akýsi spôsob života, pomocou ktorého kráčame ďalej po ceste do neznáma. A jedna jediná vec nám to môže celé vylepšiť alebo aj pokaziť. Komunikácia, v ktorej sa spolu s nami môžete zdokonaliť.

Komunikácia, ktorá hýbe svetom a je základom, na ktorom si môžete postaviť sľubnú budúcnosť. Stačí sa len presvedčiť, akými spôsobmi si ju môžete vylepšiť.

Komunikujte s ľuďmi, s ktorými nemáte spoločné záujmy

Tajomstvo spočíva v tom, že váš obvyklý sociálny okruh má jednu slovnú zásobu, v ktorej ste všetci stáli a fungujete. Všetci používate rovnaké slová a preferujete totožný štýl reči. Pravdepodobne ste si ale všimli, že len čo spoznáte nových ľudí, vaša reč sa začne postupne meniť.

Dopĺňajú ju nové slová, nezvyčajné vtipy a niekedy sa dokonca zmení aj samotný spôsob konverzácie. Každá osoba, s ktorou začnete komunikovať, vás a vašu reč postupne zmení. Preto nezabudnite komunikovať aj s novými ľuďmi, najmä ak máte málo spoločného, ​​pretože je to dobrý spôsob, ako si osvojiť niekoľko nových fráz a pojmov.

Nájdite si čas na poéziu

Poézia je skladom krásnych fráz a výrazov, v ktorých nájdete veľa nových slov a myšlienok, ktoré zaplnia a obohatia vašu slovnú zásobu. Vyberte si to, čo je vám najbližšie a snažte sa zapamätať si aspoň malé úryvky. Pomôže vám to nielen zdokonaliť si vlastnú komunikáciu a reč, ale aj to, aby váš mozog fungoval lepšie. Už po niekoľkých veršoch budete môcť svoj jazyk spestriť krásnymi frázami aj v praxi. Len to s úžasnou slovnou zásobou nepreháňajte – ľudia okolo vás by si mohli myslieť, že ste povýšenecký.

Diverzifikujte svoje čítanie

Ak čítate, je to pre komunikáciu a vašu slovnú zásobu jedno veľké plus. K zdokonaleniu to ale nestačí a potrebujete viac a niečo iné. Diverzifikovať vaše čítanie.

Ak ste fanúšikom sci-fi, začnite rozširovať hranice záujmu o literatúru faktu, klasiku a vedecké časopisy. Slová v tejto špecifickej literatúre sa síce líšia, ale stále majú rovnaký význam. Internet vám bude v tejto snahe veľmi nápomocný, tak to skúste, pretože nič tým nestratíte.

Spustite blog

Ak sa vám nepáčia predchádzajúce tipy, prečo nezačínate robiť niečo vlastné a originálne, najmä ak majú vaše myšlienky aj zaujímavé posolstvo? Zapíšte si svoje slová, nápady a ciele, ktoré sa dajú veľmi dobre zakomponovať do zaujímavých príbehov. Takýmto spôsobom si rozšírite svoju slovnú zásobu, zlepšíte komunikáciu a vytrénujete aj mozog a pamäť.

Používajte synonymá

Mnohí z nás komunikujú tým spôsobom, že skôr ako niečo múdre vyslovia, pokúsia sa premyslieť, ako svoje myšlienky sformulovať a vyjadriť čo najpresnejšie. Takmer každé slovo má veľa synoným a niektoré z nich vám môžu vyhovovať viac. Ale pozor, pri výbere myslite na gramatickú správnosť použitého výrazu.

Dajte si pozor na stres

Bez ohľadu na to, ako krásne dokážete hovoriť, bez ohľadu na to, aké metafory a epitetá používate, jeden nesprávne zvolený prízvuk – a celý dojem sa pokazí. Snažte sa preto nepríjemným situáciám vyhnúť a zvážiť, ktoré slová v danom okamihu použijete.

Menej je niekedy viac, preto komunikujte správne, naše tipy vám v tom pomôžu. „Dobré slovo má predsa ľahkosť vetra a silu hromu.“ (Victor Hugo)

Napíšte komentár

Your email address will not be published.