Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Vodné aktivity si môžete užívať počas celého roka aj u nás

1K 0

Ak patríte medzi „vodné živly“, čiže ľudí, ktorých predstava ideálneho oddychu je spojená s pobytom pri mori, návštevou aquaparku, či kvalitným wellness, minimálne, čo sa prvej možnosti týka, pomaly vám končí hlavná sezóna. Áno, k moru sa dá ísť aj v septembri a ak si vyberiete z exotickejších destinácii, vhodnú destináciu na kúpanie v mori alebo oceáne nájdete počas celého roka.

Ktorá oblasť na Slovensku ponúka ideálnu dovolenku pre každého?

Ak si však chcete užiť vodné aktivity na Slovensku, nemusíte zúfať, že počasie posledných dní už nepraje kúpaniu sa vo vonkajších vodných plochách. Aj u nás máte množstvo príležitostí, ako si užiť vodu počas celého roka.

Ktorá časť Slovenska vám ponúkne veľa rôznych možností, ako si užiť vodné aktivity v rozličných podobách? Jednoznačne Liptov. A prečo si pri výbere miesta, kde strávite príjemný jesenný pobyt, zvoliť pekné ubytovanie na Liptove?

Chcete výdatne zrelaxovať alebo si dopriať aj aktívnejší oddych?

Ak chcete vo vode len relaxovať spolu s vašou polovičkou, rezervujte si niektorý z romantických wellness pobytov pre dvoch. Ak chcete zažiť niečo originálne, v obľúbenom stredisku Jasná Nízke Tatry môžete nájsť unikátne wellness centrum priamo uprostred lesa.

Ak ste „akčnejší“ typ dovolenkára, na Liptove nájdete hneď niekoľko aquaparkov, v ktorých si môžete užiť deň presne podľa vašich predstáv. Rôzne bazény, tobogany, šmýkačky, či napríklad umelé vlnobitie, v ktorom si aspoň z časti užijete atmosféru pobytu pri mori. To všetko prispieva k tomu, aby si návštevu aquaparku užil naozaj každý.

A ak chcete zažiť úplný adrenalín, môžete si vyskúšať dobrodružný rafting. Áno, s pokročilejšou jeseňou môžu byť možnosti na takúto zábavku na Liptove obmedzenejšie, ale stále máte čas si adrenalín v podobe raftingu dopriať.

Zdroj obrázka:

Autor: Halfpoint / Shutterstock.com