Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

5 spôsobov, ako spoznať svet bez toho, aby ste opustili svoj domov

1.22K 0

Na svete je 197 krajín, 2,7 milióna miest, 90 morí a 5 oceánov a vaša pohovka môže byť jediný spoločník na ceste za spoznávaním týchto krás, pri ktorom nemusíte opustiť ani svoj domov! Ak sa obávate toho, že sa z nejakého dôvodu nestihnete do všetkých kútov sveta pozrieť osobne, môžete využiť moderné technológie.

Predstavíme vám 5 spôsobov spoznávania sveta, pri ktorom vám stačí pohnúť len prstom a pripraviť si na celé dobrodružstvo iba svoje oči a uši.

Google Street View

Krásna dovolenka môže mať veľmi veľa podôb. Cestovanie svetom pomocou Google Street View je jednou z nich. Nepotrebujete žiadne veľké investície ani výbavu. Nemusíte opustiť ani svoj domov. Stačí mať internetové pripojenie a vo vyhľadávači si zadať ktorékoľvek mesto.

Je to skvelý spôsob, ako chodiť po Kodani, ísť na Veľkonočný ostrov a dokonca nahliadnuť do života afrických kmeňov. Alebo si nájsť cestu do nádherného mesta plného prírodných pamiatok. S GSV to bude naozaj jednoduché, pohodlné a detailné.

Dokumentárne filmy

Aj to je jeden z najlepších spôsobov, ako sa vydať na turné, naučiť sa veľa nových a zaujímavých vecí bez toho, aby ste minuli svoje peniaze. Obrovské televízne spoločnosti (napríklad BBC, NG alebo Viasat History) vypracujú každý rok desiatky správ a dokumentov o hlavných mestách a úžasných miestach sveta. V tej najlepšej kvalite a s odborným výkladom, ktorý nahradí sprievodcu, to môžete vyskúšať aj vy. Ako sme spomínali svet je obrovský a jeho spoznávaním, formou dokumentárnych filmov si rozšírite nielen svoje obzory, ale aj vedomosti.

Videohry

Realizmus a spracovanie moderných videohier dokáže svojich záujemcov poriadne vydesiť. Objavujú sa v nich nielen historické obrazy a detaily konkrétnej doby a miesta. Ich tvorcovia a návrhári, náčrty ulíc a miest iných zákutí z celého sveta posunuli na ten najvyšší level a každým jedným dňom sa to zlepšuje. Nakoniec len vďaka tomu sa hráč stáva súčasťou hry a oveľa lepšie sa prispôsobuje jej podmienkam. Výhodou je, že popri zábave sa o svete dozviete veľa zaujímavého.

Live vysielanie

Je úžasné sledovať živé vysielanie zo života svetoznámej metropoly, od Dublinu po Canberru, a chichotať sa nad „účinkujúcimi“ krajanmi. V niektorých prípadoch to môže byť považované až za zvláštny druh športu, vďaka ktorému a samozrejme aj earthcam.com získate o celom svete ten najlepší prehľad.

Bežia 24 hodín denne a zachytávajú svet v jeho každodennej kráse, ktorú opäť pozorujete a hodnotíte z pohodlia svojej postele alebo sedačky.

Hudba

Hudba v podobe vyjadrenia kultúry národa zaznamenáva často veľmi špecifickú atmosféru konkrétneho regiónu. A vždy vám to znie inak a naozaj krásne. Všetko čo pre to musíte urobiť, je zabaliť sa do teplej deky, ľahnúť si na posteľ alebo gauč, dať na uši slúchadlá a nechať sa unášať hudbou, ktorá môže byť sprevádzaná obrazmi v podobe videa alebo fotografii v tej najlepšej kvalite.

Vyskúšajte a uvidíte, že je to naozaj pohodlné a predovšetkým rýchle spoznávanie sveta, za ktoré nič neplatíte.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.