Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Zimné športy: Budúcnosť slovenského ženského biatlonu

940 0

Zimná sezóna 2018/2019 je už oficiálne za nami, no väčšina z nás má ešte v živej pamäti úspechy našich biatlonistiek. Okrem ukončenia individuálnej kariéry Anastasie Kuzminovej si pamätáme na vynikajúce výsledky našej druhej najpopulárnejšej biatlonistky Paulíny Fialkovej, ktorá dostala prezývku „Kométa zimy“. Len málo chýbalo, aby získala malý glóbus, ale s určitosťou môžeme povedať, že posledné slovo určite nepovedala. O to väčší dôvod tešiť sa na ďalšiu sezónu.

Aká je ale budúcnosť slovenského ženského biatlonu?

Paulína Fialková – Náhrada za skvelú Anastasiu Kuzminovú?

Ťažko povedať, ako sa bude budúcu sezónu dariť Paulíne Fialkovej. S istotou však môžeme povedať, že preberie líderskú pozíciu po Anastasii Kuzminovej. Momentálne si plní sponzorské povinnosti a onedlho sa jej začne letná príprava.

Paulína má len 26 rokov a má pred sebou ešte pár rokov profesionálnej kariéry. Ak bude podávať také výkony ako na začiatku, resp. na konci minulej sezóny, myslíme, si, že sa jej podarí plnohodnotne nahradiť Nasťu.

Skvelé výsledky aj v štafetách

Menšími zmenami prešla aj zostava ženskej štafety. Prvý úsek prevzala Paulínina sestra Ivona, druhá išla Paulína, potom Terézia Poliaková a Nasťa Kuzminová finišovala. Dve šieste miesta hovoria jasne – takéto zloženie prinieslo ovocie. Napriek tomu, že táto sezóna bola pre ženskú štafetu mimoriadne úspešná a dokonca raz mohli bojovať aj o stupne víťazov, piate miesto z Olympijských hier v Južnej Kórei z roku 2018 neprekonali.

Pomoc pri štafetách od Nasti? Určite áno!

Po ukončení individuálnej kariéry Anastasie Kuzminovej mnohých mátala myšlienka, že posledné šieste miesto, ktoré získala naša štafeta v predchádzajúcej sezóne, bolo úplne posledné vystúpenie našej ženskej štafety na dlhú dobu. Vzhľadom na to, že Ivona Fialková nedávno potvrdila, že bude pokračovať v tréningu a nakoniec aj v kariére, Anastasia môže pomôcť našej ženskej štafete. Keby sa Ivona rozhodla nepokračovať v kariére, štafetu by sme aj tak „nepostavili“, keďže ďalšie dve pretekárky, ktoré by nahradili Nasťu a Ivonu, nemáme.

Ak radi pozeráte biatlon, určite sa už neviete dočkať na skvelé vystúpenia našich biatlonistiek. Uvidíme, ako sa Ivona popasuje s chrbtom, ktorý ju dlhodobo trápi a či sa Paulíne predsa len podarí dostať na najvyšší stupienok.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.