Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Turistika – športová aktivita, ktorú naše telo potrebuje

2.67K 0

Po chladnej a dlhej zime sa cítime vždy vyčerpane. Tento rok nám zima dala zabrať. Za posledné roky sme si zvykli na slabé zimy a minimum snehovej pokrývky a práve preto nás táto zima dokázala prekvapiť.

Ak sa cítite unavene, nemáte energiu a pociťujete bolesť chrbtice a ochabnutie svalstva, začnite sa venovať turistike. Túto športovú aktivitu vaše telo potrebuje.

Ako vplýva turistika na náš organizmus?

Ak ste dlhodobo pod vplyvom stresu, turistika v prírode vám pomôže vyhnúť sa stresovým situáciám. Je dokázané, že srdce milovníkov turistiky dokáže lepšie odolávať stresom a citovým ťažkostiam. Niet divu, že po rozchode nás to ťahá do prírody.

Turistika je vhodná na udržanie telesného, ale aj duševného zdravia a mnohokrát sa nám to potvrdilo.

Telo chráni pred viacerými nebezpečnými civilizačnými chorobami

Turistika má pozitívny vplyv aj na krvný obeh v nohách a práve preto býva odporúčaná ľuďom, ktorí majú problémy s kŕčovými žilami. Dokonca je dokázané, že pozitívne vplýva na ľudí, ktorí majú problémy s vysokým krvným tlakom a pravdupovediac, počet týchto ľudí sa z roka na rok zvyšuje. Turistika posilňuje činnosť srdca, najmä látkovú výmenu v srdcových vláknach.

Viaceré výskumy potvrdzujú, že ak týždenne prejdeme 10-15 kilometrov, riziko úmrtia na srdcovo -cievne choroby sa zníži až o 22%. Keď prejdeme viac ako 60 km, tak dokonca až o 70%.

Ak máte v rodine niekoho, koho trápia srdcovo-cievne choroby, alebo nebodaj ste tou osobou vy, venujte sa aktívnej chôdzi a uvidíte, že turistiku si zamilujete. Ako sme už spomínali, pomáha udržiavať nielen telesné, ale aj duševné zdravie.

Je vhodná aj pre diabetikov a väčšina diabetikov ju berie ako alternatívny liek, ktorý je zadarmo a navyše pomáha. Okrem toho zvyšuje dychovú kapacitu a využívanie vdychovaného kyslíka, čo sa neskôr prejaví na zvýšení energie na telesné a duševné činnosti.

Aby vám ale turistika robila radosť a pomohla vášmu telu, je potrebné, aby ste investovali do kvalitnej turistickej výbavy. Neriskujte svoje zdravie. Veď máte predsa to jedno a to je potrebné si strážiť ako oko v hlave.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.